Ušetřete s námi 
na energiích 

Investujte raději do svého byznysu

Víme, že náklady na energie jsou často zásadní položkou v rozpočtech českých firem. Přejděte k nám a na energiích můžete ušetřit hned dvakrát. Poprvé díky výhodnější ceně, podruhé díky úsporným opatřením, se kterými vám rádi pomůžeme.

Staňte se naším zákazníkem

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

+420

Chcete nabídku rychleji? Přiložte svou poslední fakturu.

Co vás zajímá?

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ 260 78 201, bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou vaše práva se dozvíte v části Ochrana osobních údajů.

Proč do toho jít s námi

Přechod k nám spolu zvládneme ve čtyřech krocích

Dáte nám na sebe kontakt

Žádné dlouhé vyplňování. Stačí nám jen vaše základní kontaktní údaje.

Dostanete od nás nezávaznou nabídku

Připravíme návrh služeb na míru přesně pro vás. V klidu si ho projděte.

Pošleme vám smlouvu

Připravenou smlouvu brzy najdete ve své schránce. Nemusíte tak nic tisknout, stačí ji podepsat a v odpovědní obálce poslat zpátky.

Dokončíme váš přechod k nám

Než vám smlouvu vrátíme, podepíšeme ji i za nás. Zbytek procesu pak už vyřídíme sami.

Přejděte na zelenou elektřinu
Přechodem na zelenou elektřinu ukážete světu, že vám příroda není lhostejná. Nezáleží přitom, jak je vaše firma velká – každá pomoc má smysl.

Co vás často zajímá

Celková cena energií se skládá z těchto částí:

 • Cena za komoditu, tedy za samotnou elektřinu a plyn. Tu ovlivňuje profil dodávky a odchylky od předpokládaného objemu odběru energií. Započítávají se do ní také náklady na obsluhu zákazníků.  
 • Státem regulovaná cena za distribuci, která se různí podle napěťových hladin u elektřiny a podle tlaku u plynu.  
 • Cena za další služby, která zahrnuje například poplatek za činnost OTE – operátora trhu s elektřinou.  

Typ měření C, tedy maloodběr, neumí sdílet denní spotřeby. Odečet probíhá jednou ročně a mimo něj nemáme jako dodavatel o spotřebě žádné informace. Cenu u tohoto typu měření proto stanovujeme na základě předpokládaného ročního odběru a typového diagramu spotřeby, který je danému odběrnému místu přiřazený.

Typ měření A a B, tedy velkoodběr, se používá u chytrého měření, které odesílá hodnoty klidně i každou čtvrthodinu. Odběrovou křivku tedy dopodrobna známe a při stanovování ceny vycházíme z těchto informací.  

 1. Spotové ceny sdílí na svých stránkách operátor trhu s elektřinou OTE.
 2. Futures, tedy velkoobchodní cenu, od které se odvíjí stanovení individuálních cen pro zákazníky, najdete na stránkách EEX
  • CZ VTP NATURAL GAS FUTURES pro plyn, 
  • EEX-PXE CZECH POWER FUTURES pro elektřinu.

  Na stejném odkazu najdete také informace o denních cenách.  

Než stanovíme individuální cenu, potřebujeme dobře poznat zákazníkovy potřeby. Ty jsou nejlépe patrné právě z hodinového odběru u elektřiny a z dat o denním odběru u plynu. Dál se zajímáme také o technologie, které zákazník využívá. I ty ovlivňují charakter spotřeby. Je to podle nás ten nejzodpovědnější přístup k cenotvorbě u velkých odběratelů.  

Přejděte k nám a získejte spolehlivého dodavatele energií