Přejděte na Zelenou od E.ONu

Na původ elektřiny od nás dostanete záruku

Patříte k těm firmám, kterým je společenská zodpovědnost vlastní? To nás moc těší a jsme rádi, že přemýšlíte nad zelenou elektřinou. Pochází 100% z obnovitelných zdrojů a na její původ vám dáme záruku. Díky zelené elektřině výrazně snížíte vlastní emisní stopu a budete se tak podílet na ochraně životního prostředí.

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

Klikněte na zdroj, ze kterého chcete elektřinu odebírat*

+420

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ 260 78 201, bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou vaše práva se dozvíte v části Ochrana osobních údajů.

Proč do toho jít s námi

Využívejte sílu přírody naplno i vy
Šetřete s námi peněženku i přírodu stejně jako 1 200 000 našich zákazníků. 

Přejít na Zelenou od E.ONu je otázka pár kroků

Dejte nám na sebe kontakt

Připravíme vám nabídku

Pošleme vám smlouvu

Začněte odebírat zelenou elektřinu

Co o nás říkají naši zákazníci

Co vás často zajímá

Znečištění ovzduší, hlavně oxidem uhličitým, způsobuje v posledních letech změny klimatu. Energetika k tomu některými zdroji elektřiny přispívá. Když ale začnete odebírat elektřinu z udržitelných zdrojů, omezíte znečištění ovzduší její výrobou na minimum.


Možná namítnete, že jeden odběratel nic nezmění, a máte vlastně skoro pravdu. Ale když takových rozhodnutí bude hodně, můžeme dohromady změnit mnoho.

Pokud máte zájem o Zelenou od E.ONu, máte na výběr ze 3 možností:

  • Vyplňte online formulář na této stránce a my se vám ozveme,
  • napište e-mail na businessline@eon.cz,
  • zavolejte na bezplatnou zákaznickou linku 800 111 250.

Není to nic složitého. Celým procesem vás provedeme po telefonu a e-mailem.

Cenu připravujeme pro každého firemního zákazníka individuálně. Odvíjí se od tržní ceny záruk původu. Pokud máte o elektřinu z obnovitelných zdrojů zájem, prosím, ozvěte se nám a my vám připravíme nezávaznou nabídku.

Zelenou od E.ONu si můžete sjednat k jakémukoli tarifu od E.ONu. Jednoduše si zvolíte tarif podle svých potřeb a k němu si objednáte zelenou elektřinu.

Na zelenou elektřinu, kterou vám dodáme, uplatňujeme záruky původu u Operátora trhu (OTE, a.s.). Máte proto jistotu, že opravdu pochází z obnovitelných zdrojů.

Elektřinu z obnovitelných zdrojů poskytujeme v režimu "take-or-pay". To znamená, že si sami předem určíte, jaké množství z celkové spotřeby vaší firmy chcete odebírat v zelené elektřině. Každé čtvrtletí vám potom přijde faktura na čtvrtinu zasmluvněného množství. 

Zelenou elektřinu vykupujeme přednostně od lokálních výrobců z celého území ČR. Konkrétně jde o:

  • 9 300 fotovoltaických elektráren, 
  • 70 větrných elektráren,
  • přes 500 vodních elektráren,
  • víc než 180 bioplynových stanic, 
  • 12 výrobních zdrojů spalujících biomasu.

  Kromě toho máme i vlastní vodní elektrárnu ve Vranově nad Dyjí a dalších 10 malých vodních elektráren.

Zatím jí vykupujeme pro všechny naše zákazníky dostatek, tedy asi 3 TWh ročně. Jestliže v budoucnu výrazně poroste poptávka po zelené elektřině, pak jí samozřejmě nakoupíme víc. Všechno ale závisí na tom, kolik zelené elektřiny zvládnou lokální výrobci dodat do sítě. Pokud by to bylo nutné, museli bychom potom zvážit nákup zelené elektřiny i ze zahraničí.
Láska k přírodě prochází zásuvkou