Tady se dozvíte, kde hledat zákony z oblasti energetiky.

Víme, že ukončení činnosti vašeho dodavatele je pro vás opravdu nepříjemné. U nás jste ale v bezpečí, o všechno potřebné se postaráme. Na této stránce najdete odpovědi, které vás teď nejspíš zajímají. Rádi vám tu také nabídneme standardní smlouvu na dodávku energií.

Chci novou smlouvu Časté otázky Ceny v DPI

Z různých důvodů se stává, že někteří dodavatelé už dál nemůžou dodávat energie svým zákazníkům. Aby jejich odběratelé za žádných okolností nezůstali bez elektřiny a plynu, jsou tu dodavatelé poslední instance (DPI), kteří se o ně postarají. Na distribučním území EG.D jsme dodavatelem poslední instance pro elektřinu i plyn my, E.ON Energie.

Jak režim DPI probíhá

Váš dodavatel nemůže dodávat

Nebojte se, o energie nepřijdete. Pokud odebíráte elektřinu nebo plyn na distribučním území EG.D, stáváme se vaším dodavatelem poslední instance. Do 5 pracovních dnů od ukončení činnosti vašeho dodavatele vám pošleme dopis se všemi důležitými informacemi.

Doplňte své kontakty

U řady zákazníků, kterým máme jako dodavatel poslední instance dodávat energie, nám chybí aktuální údaje. Často nemáme e-mail, telefon a někdy ani správnou kontaktní adresu. Doplňte, prosím, své údaje přes formulář níže na této stránce, ať můžeme být ve spojení.

Dodávat můžeme 6 měsíců

V režimu dodavatele poslední instance vám můžeme dodávat energie jen 6 měsíců. Tuto lhůtu stanovuje zákon a není možné ji překročit. V jejím průběhu se na nás ale můžete 100% spolehnout.

Podepíšete novou smlouvu

Kdykoliv v průběhu dodávek v režimu dodavatele poslední instance si můžete najít nového dodavatele a podepsat s ním smlouvu. I my vám samozřejmě rádi nabídneme některý z našich tarifů.

Přejděte na náš běžný tarif

Abyste měli hledání dodavatele jednodušší, moc rádi vás přivítáme mezi naše zákazníky.

Chci nabídku

Doplňte nám své údaje

V případě, že se vaše odběrné místo nachází na distribučním území EG.D (dřív E.ON Distribuce) a zatím jste od nás žádný dopis nedostali, dejte nám prosím vědět. Pokud si chcete pouze aktualizovat své osobní údaje, napište nám.

Chci vás kontaktovat

Jakou budete platit cenu v režimu
dodavatele poslední instance

Ve chvíli, kdy končí dodavatel, který obsluhuje velké množství zákazníků, jako dodavatel poslední instance přijímáme desetitisíce nových odběratelů, s nimiž jsme dopředu nepočítali. Cena v režimu dodavatele poslední instance proto vychází z aktuální situace na velkoobchodních trzích s energiemi, kde je nakupujeme. Na přiměřenost výsledné ceny dohlíží Energetický regulační úřad. 

Rozhodli jsme se, že pro vás energie budeme nakupovat na denním trhu, protože je to podle nás ten nejférovější způsob. Nakupujeme každý den za cenu, která platí na velkoobchodních trzích s energiemi. Zpětně potom vypočítáme cenu za vaši spotřebu v uplynulém měsíci. V modelových příkladech uvádíme ceny spočítané  za období 1.-10. 6. 2022. 

Pokud by vás zajímaly další podrobnosti, přejděte do sekce Dokumenty:

 • Vzorec pro výpočet ceny najdete v cenících.
 • Nezávazné předběžné ceny pro aktuální měsíc najdete v dokumentu Indikativní ceny. 

Běžná spotřeba*

 • Distribuční sazba: C02d
 • Roční spotřeba: 3 MWh
 • Jednotková cena za dodávku za MWh: 5 018 Kč bez DPH (6 072 Kč s DPH)
 • Měsíční stálý plat za dodávku elektřiny: 79 Kč bez DPH (96 Kč s DPH)

Běžná spotřeba + ohřev vody*

 • Distribuční sazba: C25d
 • Roční spotřeba: 10 MWh
 • Jednotková cena za dodávku za MWh: 4 999 Kč bez DPH (6 049 Kč s DPH)
 • Měsíční stálý plat za dodávku elektřiny: 79 Kč bez DPH (96 Kč s DPH)

Běžná spotřeba + vytápění*

 • Distribuční sazba: C55d
 • Roční spotřeba: 25 MWh
 • Jednotková cena za dodávku za MWh: 5 002 Kč bez DPH (6 052 Kč s DPH)
 • Měsíční stálý plat za dodávku elektřiny: 79 Kč bez DPH (96 Kč s DPH)


*Uvedené modelové příklady jsou ilustrativní.

Co vás často zajímá

Pomohla vám tato odpověď?