Je nám líto, že váš obchodník ukončil činnost. Víme, že je to nepříjemná situace, proto vám ji chceme co nejvíc usnadnit. Tady najdete všechno, co by vás mohlo zajímat. A když nám na sebe necháte kontakt, rádi vám rovnou nabídneme novou smlouvu.

Jak režim DPI probíhá

Váš obchodník už nemůže vykupovat elektřinu

Dodáváte elektřinu na distribučním území EG.D? Pak se automaticky stáváme vaším dodavatelem poslední instance a přebíráme odpovědnost za případnou odchylku na vašem předávacím místě. Do 5 pracovních dní od chvíle, kdy váš původní obchodník ukončil činnost, vám pošleme dopis. V něm najdete vše, co potřebujete vědět.

Doplňte své kontakty

U spousty výrobců, kteří jsou u nás v režimu DPI, nemáme aktuální informace. Do formuláře níže nám prosím vyplňte svůj e-mail, telefon a adresu, ať můžeme být v kontaktu.

V režimu DPI můžete být 1 měsíc

Jako výrobce můžete zůstat v režimu DPI maximálně 1 měsíc. Během něj za vás poneseme odpovědnost za odchylku. Tuto lhůtu stanovuje energetický zákon a nejde ji prodloužit.

Uzavřete novou smlouvu na výkup elektřiny

Kdykoli během režimu DPI podepište smlouvu s novým obchodníkem. Pokud budete chtít, rádi vám připravíme nabídku.

Co vás často zajímá

Pro určení dodavatele poslední instance záleží na tom, kde leží vaše předávací místo. Pro místa na distribučním území EG.D jsme podle energetického zákona dodavatelem poslední instance my. Na přehled jednotlivých distribučních území se můžete podívat tady.

Jen na výrobce, kteří dodávají elektřinu do distribuční soustavy na základě platné licence.

Režim DPI se nevztahuje na výrobce bez licence s instalovaným výkonem do 50 kW. Pokud patříte mezi ně a váš obchodník přišel o oprávnění nebo možnost vykupovat elektřinu, ukončete dodávky elektřiny do sítě a najděte si nového obchodníka. Jinak se vystavujete rizikům spojeným s neoprávněnou dodávkou do sítě.

Odpovědnost za odchylku na vašem předávacím místě můžeme nést maximálně 1 měsíc. Během té doby si prosím sjednejte smlouvu s novým obchodníkem. Když budete chtít, rádi vám ji nabídneme my.

Elektřinu, kterou během měsíce v režimu DPI dodáte do distribuční soustavy, od vás podle energetického zákona odebereme zdarma.

Určitě. Elektřinu dlouhodobě vykupujeme od malých i velkých výrobců. Podrobnosti najdete tady.

Pomohly vám informace na této stránce?