Pokud víte o někom, kdo by mohl ocenit naše služby, doporučte nás. Moc rádi vás za to odměníme.

Výkup od výrobců
bez licence

Jak postupovat, když máte malou
elektrárnu do 50 kW

Zelenou elektřinu vykupujeme od malých i velkých výrobců. Pokud máte elektrárnu bez licence, rádi vám pomůžeme s uzavřením smlouvy.

Chci dodávat elektřinu E.ONu

Mám zájem

Výhody výkupu elektřiny E.ONem

Proč si vybrat právě nás?

S výkupem elektřiny máme dlouhodobé zkušenosti, a to od velkých i malých výrobců. Najdete v nás stabilního a seriózního partnera, na kterého se můžete spolehnout.

Co vám můžeme nabídnout?

Získáte férovou cenu za dodanou elektřinu. Smlouvu pro výkup přebytků, kterou spolu uzavřeme, vždy automaticky prodloužíme na další rok a ušetříme tím váš čas. Fakturaci v našem zákaznickém portálu vyřídíte snadno a rychle odkudkoli. Najdete zde i naměřená data dodávky z vaší výrobny.

Co vám můžeme zaručit?

Komplexní podporu v celém procesu uzavírání a plnění smlouvy. Na vaše dotazy ohledně výkupu elektřiny vám rádi odpovíme na zákaznické lince. Platby posíláme včas a případné reklamace řešíme rychle

Jak postupovat

Pokud s námi chcete uzavřít smlouvu na výkup elektřiny, poradíme vám, jak na to. Celý proces proběhne v několika jednoduchých krocích. Pojďme se na ně podívat.

Obraťte se na distributora

Ze všeho nejdřív se obraťte na svého distributora. S ním sjednáte Smlouvu o připojení do distribuční soustavy a dostanete Provozní oznámení o provedení prvního paralelního připojení výrobny k distribuční soustavě. Zákazníci, kteří již Smlouvu o připojení sjednanou mají, se na svého distributora obracet už nemusí. 

Uzavření smlouvy

Pro výkup přebytků z vaší výrobny je potřeba uzavřít smlouvu – buď na kombinovaný, nebo výrobní EAN. Kombinovaný EAN je shodný se spotřebním a vznikne automaticky po zapojení výrobny do sítě. Smlouvu s tímto EANem vám můžeme vystavit jen v případě, že spolu máme uzavřenou smlouvu na dodávku elektřiny. Výrobní EAN vám na žádost vygeneruje distributor.

K uzavření smlouvy smlouvy potřebujeme níže uvedené podklady


  • Žádost o smlouvu na výkup energie z fotovoltaiky s instalovaným výkonem do 50 kW včetně (pro výrobny bez licence).
  • Smlouvu o připojení do distribuční soustav– pošlete nám alespoň 1. a 2. stranu s číslem EAN. Pokud nemáte dokument k dispozici, požádejte o něj svého distributora.
  • Provozní oznámení o provedení prvního paralelního připojení výrobny k DS (PPP). V případě distributora EG.D se jedná o dokument UTP – KONEČNÉ PROVOZNÍ OZNÁMENÍ.
  • Sdělení od distributora o přidělení výrobního EANu – jen v případě, že vám ho distributor přidělil.

Vyplněné dokumenty nám pošlete

Vyplněné dokumenty zašlete na e-mail vyrobci@eon.cz.

Připravíme pro vás smlouvu

Návrh smlouvy vám vystavíme do 14 dní. Pokud budete s návrhem smlouvy souhlasit, vytiskněte ho a podepište. Jeden výtisk nám pak pošlete jedním z těchto způsobů: 
  • Poštou na adresu E.ON Energie, a.s.  F.A.Gerstnera 2151/6 370 01 České Budějovice
  • Naskenovaný e-mailem na vyrobci@eon.cz.

Co vás často zajímá

Pro sjednání smlouvy na výkup přebytků není nutné, abyste měl fotovoltaiku od nás.

Do 50 kW je cena stanovená ceníkem. Cena výkupu je platná vždy na celý kalendářní rok. Jedná se o cenu danou aktuálním ceníkem a s její výši už nejde v průběhu roku hýbat. O výši této ceny zákazníky vždy informujeme s předstihem, a to na konci měsíce června předchozího roku. Vámi uvedené předpokládané množství výroby jsme už totiž zobchodovali na trhu s elektřinou.

Ano, pokud máte od distributora přidělený výrobní EAN. Pokud ne, můžete si o něj požádat u svého místně příslušného distributora. 

Ve stávající smlouvě prosím zkontrolujte dobu jejího trvání. V případě, že se jedná o smlouvu prolongační, znamená to, že je automaticky obnovena každý rok a k podpisu nové smlouvy tak nedochází. V průběhu června zákazníkům posíláme jen informace o cenách na příští rok.

Pokud máte virtuální elektrárnu od někoho jiného, můžeme od vás elektřinu vykupovat až po skončení vaší smlouvy k této virtuální fotovoltaice. 

Virtuální elektrárnu jako takovou bohužel nemůžeme převzít. Virtuální elektrárny provozujeme jen v případě, že sami realizujeme i stavbu FVE.

Smlouvu uzavíráme vždy na rok s následnou prolongací. Výpověď k 31. 12. můžete zaslat nejpozději do 30. 9., a to buď e-mailem, nebo poštou. Výpověď musí obsahovat specifikaci výrobního místa (tj. EAN, č. smlouvy) a váš vlastnoruční podpis.

Ukončení smlouvy k dřívějšímu datu je možné jen v případě, že zaplatíte smluvní pokutu, kterou stanovuje vaše smlouva. Pokud se přesto rozhodnete pro předčasné ukončení smlouvy, dejte nám o tom vědět písemně.

Program Nová zelená úsporám nemá vliv na cenu výkupu přebytků z vaší FVE.

Chci dodávat elektřinu E.ONu