Jak v úsporách energie pomáhá termovize?

  1. Sledování úniků tepla na základě termovize slouží k  odhalení míst, která narušují celkové zateplení domu.
  2. Přístroj odhalí nedostatečně provedenou izolaci, tepelné mosty a další místa úniků tepla z domu.
  3. Ideální je termovizi použít před začátkem rekonstrukce staršího domu a po jejím dokončení.

Jako termovize se označuje technologie, která umožňuje vizuálně sledovat tepelné záření. Často se proto využívá při zateplování domů. Pokud si totiž dům prohlédnete termovizí, snadno zjistíte, kde všude vám z interiéru uniká teplo. Díky termokameře lze odhalit, kudy vedou tepelné mosty, a tedy místa největšího úniku tepla, i to, kolik tepla unikne stěnami a okny.

Dům nechte prohlédnout před zateplením i po něm

Diagnostika staveb by měla být provedena ještě před zahájením stavebních úprav, které by se následně měly zaměřit na zjištěné nedostatky. Některá místa se mohou ukázat jako velmi riziková, na některých naopak zateplení nemusí být potřeba.

Nafocení fasády pomocí termokamery je krokem k optimalizaci zateplovacích prací. Může se třeba ukázat, že problém úniku tepla není ani tak ve fasádě, jako v tepelných mostech například ve stropech, napojení oken či dveří nebo v podlaze.

Pokud máte k dispozici vhodnou techniku, lze základní diagnostiku domu provést svépomocí. V každém případě je však dobré se obrátit na odbornou firmu, která nejen pořídí přesné snímky, ale také je dokáže správně interpretovat a posoudit.

Kontrola termokamerou může být užitečná též po dokončení zateplovacích prací. Pomůže vám odhalit případné chyby nebo slabá místa nové tepelné izolace. 

Využívejte zelenou elektřinu od E.ONu 

Záleží vám na životním prostředí? Začněte využívat naši zelenou elektřinu. Ta pochází výhradně z obnovitelných zdrojů a nakupujeme ji především od českých výrobců. Tak honem, přejděte s námi na zelenou!

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Jak zateplit sklep?

Sklepy, které nejsou vytápěné, potřebují zpravidla zateplit strop nebo stěny.
Víc najdete tady

Na čem je založená chytrá izolace?

Chytrá energetická řešení, jako třeba tepelná izolace domů a bytů, šetří přírodu i lidskou práci. 
Víc najdete tady

Kam se hodí foukaná izolace?

Foukaná izolace se dostane i do nejtěsnější dutinky v konstrukci domu. 
Víc najdete tady