Plynový 
kondenzační kotel

Pořiďte si nový plynový kondenzační kotel včetně servisu a prodloužené záruky

My vám pomůžeme vhodné zařízení vybrat a dáme vám k němu záruku 7 let. Navíc teď každý měsíc losujeme výherce, který E.ON Kotel získá zdarma.

Kotel se zárukou 7 let

Mám zájem

Výhody plynového kotle od E.ONu

Každý měsíc E.ON kotel zdarma

Jednou měsíčně losujeme výherce ze všech zákazníků, kteří si s námi pořídili nový E.ON kotel. Tomu ho dáme úplně zdarma. Pravidla soutěže najdete dole na stránce v sekci Dokumenty.

Užijte si 7 let záruky

Když budete svému kotli dopřávat pravidelné roční prohlídky, záruka na něj bude 7 let. Se službou E.ON Servis kotlů nebo tarifem Komplet plyn se o pravidelné kontroly postaráme za vás.

Splácejte postupně

Na plynový kotel už nemusíte roky šetřit. Když předem zaplatíte půlku ceny včetně instalace, zbytek vám rozdělíme do pravidelných splátek. Kotel značky E.ON tak můžete splácet až 3 roky s 0% úrokem.  

S námi to zvládnete

Vyplňte prosím náš formulář. Potom si zavoláme a dojednáme návštěvu, abychom pro vás připravili to nejvhodnější řešení. Jakmile se na všem domluvíme, kotel vám nainstalujeme. Dál už jen budete šetřit až 30 % nákladů na vytápění. 

Výherce soutěže E.ON Kotel zdarma

E.ON Kotel včetně instalace už od 1176 Kč měsíčně

Nevěříte? Máme pro vás modelový příklad.

Modelový příklad

Pořizovací cena

84 704 Kč (vč. instalace)


Zálohová faktura

42 368 Kč

Měsíční splátka po dobu 36 měsíců

1 176 Kč

Mám zájem

Parametry plynového kondenzačního kotle

  • Energetická třída A
  • Modulovaný výkon 3,5 - 24 kW
  • Třícestný ventil
  • Nerezový tepelný výměník
  • Digitální ovládací panel
  • Řízení teploty topného okruhu
  • Zabudovaná ekvitermní regulace – volitelné venkovní čidlo

Články

Jaké výhody má kondenzační plynový kotel
Díky schopnosti využít kondenzačního tepla spalin mají kondenzační plynové kotle až 110% účinnost.
Celý článek
Jak často má probíhat kontrola plynových kotlů
Kontrolu plynového kotle v domácnosti doporučujeme provádět každý rok.
Celý článek
Kolik stojí a kolik peněz ušetří kondenzační plynový kotel
Zemní plyn je v českých domácnostech velmi oblíbený, pozor ale na různou účinnost plynových spotřebičů.  
Celý článek

Dokumenty

Chceme, abyste vždycky měli jasno v tom, co podepisujete.

Co vás často zajímá

Do slosování pro příslušný soutěžní měsíc bude zařazen každý zákazník (fyzická osoba), který v rozhodném období splní všechny níže uvedené podmínky:

  • uzavře s E.ON smlouvu o dílo na nový E.ON Kotel*;
  • na instalaci E.ON Kotle* nebudou čerpány tzv. Kotlíkové dotace;
  • bude mít v rozhodném období uzavřenou s E.ON platnou a účinnou smlouvu, na jejímž základě E.ON zákazníkovi zajišťuje pravidelné roční kontroly plynového zařízení („E.ON Servis kotlů“ nebo „Komplet plyn“).

*Tj. plynový kondenzační kotel značky Westen. Na ostatní značky kotlů se tato soutěž nevztahuje.


Záleží na prostoru, ve kterém bude plynový kotel instalovaný. Vždy je třeba zajistit dostatečný přísun čerstvého vzduchu nutný pro spalování v kotli. Pokud není vhodné, aby kotel nasával vzduch pro spalování z místnosti, existují kotle v provedení turbo, které nasávají vzduch pro spalování zvenku. U plynových kondenzačních kotlů lze čerstvý vzduch přisávat stávající spalinovou cestou. V případě tohoto provedení je nutné vyvložkovat komín. Konkrétní podmínky upravuje norma ČSN 73 4201.
V případě použití klasického kotle uniká při spalování až 11 % tepelné energie do atmosféry. Kondenzační kotel ji dokáže využít. Horké spaliny prochází speciálním tepelným výměníkem, ve kterém předávají kondenzační teplo otopné vodě. S novým plynovým kondenzačním kotlem s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty tak můžete ušetřit až 30 % vašich současných nákladů za plyn.

Kombinace kotle a zásobníku: Teplá voda se akumuluje v zásobníku, i když není momentálně zapotřebí. Výhodou je, že voda je okamžitě k dispozici a lze ji odebírat i v několika odběrných místech současně. Teplota vody je prakticky konstantní. Na druhou stranu vznikají pohotovostní ztráty v důsledku odchodu tepla do okolního prostředí. Obecně je vhodný do rodinných domů s třemi a více členy domácnosti.

Průtokový princip: Potřebné množství teplé vody je ohříváno průtokem teprve tehdy, když ho skutečně potřebujeme. Energie se spotřebovává jen, když dojde k odběru teplé vody. Neexistuje zásoba teplé vody, takže nevznikají ani pohotovostní ztráty. Nevýhodou je, že musíme chvíli čekat, než se spustí kotel a ohřeje vodu, která k nám doputuje potrubím. Řešením je nucená cirkulace, která ale zvýší investici a navíc spotřebu elektřiny nutné na její pohon. Vzhledem k menšímu nároku na prostor se tyto typy většinou používají v bytech.

Systém s připojenou cirkulací: Teplá voda cirkuluje v potrubí a při otevření kohoutku je k dispozici okamžitě. Nevýhodou je zvýšení nákladů na ohřev vody a provoz cirkulačního čerpadla.

Systém bez připojené cirkulace: Při otevření kohoutku teplé vody musí z potrubí nejdřív vytéct vlažná nebo studená voda.

Vhodným řešením může být i instalace plynového kotle s integrovaným zásobníkem vody o standardním objemu 20 až 40 l, který kombinuje dvě předchozí varianty. Tím získáte výhody obou. Takové zařízení ale bývá o dost větší a jeho pořizovací cena vyšší. 

Ano, zařídíme kompletní výměnu topného zdroje na klíč včetně výměny vložky stávajícího odkouření.
K novému plynovému kondenzačnímu kotli vám nabídneme tarif Komplet plyn, který je nejen výhodný, ale i praktický. V ceně tarifu jsou zahrnuty i každoroční kontroly kotle a spalinových cest. Na kontrolu vás vždycky sami upozorníme a dohodneme spolu termín, který se vám bude hodit.
Zemní plyn obsahuje nejméně škodlivin ze všech fosilních zdrojů energie. Zvláště efektivně ho můžete využít v kombinaci s rozměrově úsporným plynovým kondenzačním kotlem. V tomto případě využijete i teplo ze spalin.
Spaliny u plynového kondenzačního kotle jsou natolik chladné, že by nevytvořily dostatečný tah a navíc kondenzují na stěnách komínu. Proto je důležité, aby byla komínová cesta odolná vůči kondenzátu. Pro kondenzační kotle jsou vhodné speciální systémy odvodu spalin, které většinou bývají z plastu nebo z nerezu. Pokud má komínová šachta dostatečné rozměry, je možné je bez problémů připojit i do stávajícího komínu.
S novým plynovým kondenzačním kotlem pro vytápění na plyn s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty můžete ušetřit oproti staršímu standardnímu plynovému kotli až 30 % vašich současných nákladů na plyn.
Ano, pravidelná technická kontrola plynového kotle a spalinových cest je požadována výrobcem kotle pro uznání záruky i pojišťovnou, aby v případě havárie poskytla pojistné plnění.
Standardní záruka daná výrobcem je stanovena na 2 roky. Nabízíme ale také prodlouženou záruku, která je v případě našeho E.ON Kotle až 7 let.
Ano, funguje na podobném principu jako jeho technický předchůdce turbo kotel. Možná jsou i další provedení odvodu spalin.
E.ON Kotel se 7letou zárukou