E.ON znovu snižuje ceny energií. Ceníky elektřiny pro stávající zákazníky zlevní od října až o 16 %

Praha, 7. září 2023

Společnost E.ON pokračuje ve snižování cen energií. Od 1. října 2023 sníží cenu dodané elektřiny až o 16 % pro všechny své stávající zákazníky, kteří nemají fixovanou cenu. Navazuje tak na již dříve avizované zlevnění plynu od 1. září. Dohromady tak podruhé v letošním roce sníží cenu za energie pro zhruba milion svých stávajících zákazníků. Díky tomu naprostá většina ceníků elektřiny poklesne oproti začátku roku přibližně o třetinu. 

„Jsme férovým dodavatelem energií a svým zákazníkům se pozitivní vývoj na trhu snažíme do ceníků promítat. Ujišťovali jsme, že jakmile nám to situace na trhu dovolí, svým zákazníkům ceny snížíme, což aktuálně děláme pro obě komodity. Od 1. října snižujeme ceny dodané elektřiny o 13 až 16 % v závislosti na konkrétním ceníku. Společně se zářijovým zlevněním plynu bude mít výhodnější ceny už téměř milion našich klientů s nefixovanou cenou energií. Ceny, které mají naši stálí zákazníci, jsou teď na srovnatelné úrovni jako nabídky pro nové klienty. V obou případech patří naše tarify k nejvýhodnějším na trhu,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie.

E.ON ceny energií v letošním roce zlevňuje už podruhé. K prvnímu zlevnění elektřiny i plynu, kdy jako první snížil stálým zákazníkům ceny pod vládou stanovený strop, přistoupil už v únoru, a jeho zákazníci tak už sedm měsíců mohou z nižších cen benefitovat. Teď je snížení ještě významnější.


Kolik zákazníci od října ušetří za elektřinu?

Zákazníci nově za dodanou MWh elektřiny v základní jednotarifní distribuční sazbě D02d zaplatí 4 793 s DPH (3 961 bez DPH). Oproti svým současným cenám ušetří za jednu MWh dodané elektřiny 913 Kč a oproti stále platným cenovým stropům je pak úspora 1 258 Kč za MWh. Ceny za dodanou elektřinu budou tedy zhruba 20 % pod stále platným cenovým stropem a patří k nejvýhodnějším na trhu.

Domácnost, která elektřinu používá pro běžnou spotřebu a ročně odebere kolem 2 MWh, ušetří s novými cenami kolem 2 000 Kč ročně na celkové ceně, kterou za elektřinu zaplatí. Pro domácnost, která elektřinou i ohřívá vodu a ročně odebere kolem 5 MWh, představují nové ceny roční úsporu zhruba 4 000 Kč a ti, kteří elektřinou i topí a ročně spotřebují kolem 15 MWh, ušetří za rok téměř 14 000 Kč oproti aktuálním ceníkům.

„Ceny stávajícím klientům zlevňujeme automaticky — nemusí nic dělat ani s námi uzavírat novou smlouvu. Všem zákazníkům, kterých se zlevnění týká, také zároveň přepočítáme zálohy. Když je bude možné snížit, pošleme jim nový rozpis, nebo je upravíme v nejbližším vyúčtování. Aktuální nastavení záloh najdou klienti v portálu nebo mobilní aplikaci Energie24, kde si je můžou i sami upravit,“ dodává Radek Fišer, vedoucí prodeje energií pro domácnosti a prokurista společnosti E.ON Energie.

Zákazníci dostanou informace o zlevnění e-mailem nebo dopisem, jak jsou zvyklí. Ohledně zlevnění plynu jim E.ON rozesílá informace v průběhu září, zlevnění elektřiny jim oznámí začátkem října.


O kolik se od září snížily ceny plynu?

Už od 1. září E.ON snížil ceny plynu pro stávající zákazníky až o 16 %. I v tomto případě se jednalo o druhé letošní snižování cen. Zákazník s běžnou spotřebou tak za dodanou MWh plynu zaplatí 2 321 Kč s DPH (1 918 Kč bez DPH). Oproti svým současným cenám ušetří za jednu MWh dodaného plynu 436 Kč a oproti stále platným cenovým stropům je pak úspora 704 Kč za MWh. Ceny za dodaný plyn jsou tedy zhruba 25 % pod cenovým stropem.


Jak E.ON během tohoto roku snižoval ceny energií?

  • V lednu jako první na trhu přišel s ceníkem s fixací na tři roky, který novým zákazníkům nabízel energie pod hodnotou vládního stropu.
  • V únoru jako první na trhu zlevnil energie pod vládní strop všem stávajícím zákazníkům, kteří neměli zafixované ceny. Ceníky u elektřiny se zlevňovaly až o 18 % a u plynu až o 13 %.
  • Od počátku roku postupně rozšiřoval nabídku produktů s fixovanými cenami na 1 a 2 roky pro nové zákazníky. Zařadil i nový produkt s klesající cenou do konce roku 2025. Všechny produkty měly ceny pod vládním stropem a stále patří k nejvýhodnějším na trhu.
  • Zároveň v dubnu začal E.ON nabízet stávajícím zákazníkům levnější ceníky s fixací na 2 roky.
  • V září E.ON snížil ceny plynu pro stávající klienty až o 16 %.
  • Na zlevnění plynu navazuje E.ON i snížením cen elektřiny opět až o 16 % u domácností a až o 15 % u podnikatelů. 

Kontakty
Roman Šperňák
tiskový mluvčí
M +420 606 789 422
roman.spernak@eon.cz
www.eon.cz