Jaké elektromobily si můžete v Česku pořídit?

  1. Trh s elektromobily je ještě v plenkách a na výraznější zlevnění elektromobilů si budeme muset chvíli počkat.
  2. Přesto je ale nabídka elektromobilů v ČR relativně široká.
  3. Na použitelný lidový elektromobil stále čekáme.

Nabídka elektrických vozů je v Česku překvapivě široká. Jaké elektromobily si nyní můžete pořídit?

Tesla - když nemusíte příliš šetřit

Jedná se o jedny z nejdražších a nejvýkonnějších elektrických aut. Vybrat si můžete z několika modelů a firma nedávno zprovoznila také svůj český webový konfigurátor. Ceny nejlevnějšího auta Tesla Model 3 začínají někde okolo 1 300 000 Kč. Sportovnější Tesla model S je ještě o milion dražší.

Volkswagen – Čeká se na cenově přístupné auto

Cenově dostupný elektromobil, ale na úkor výkonu. Momentálně se na českém trhu prodávají 3 typy:

  • Volkswagen e-Golf – Jeden z nejlépe prodávaných elektromobilů na světě, v ČR byl vyhlášen jako ekologické Auto roku 2018, novější varianta zvýšila dojezd až na 300 km.
  • Volkswagen e-Up – Typický městský elektromobil s kratším dojezdem 130 km.
  • Volkwagen ID.3 - úplně nový elektromobil postavený na koncernové elektrické platformě MEB. Menší vůz by měl nabídnout dojezd více než 300 Km a jeho cena se pohybuje od 1 milionu korun.

Nejprodávanější – Nissan Leaf

Jeden z nejprodávanějších elektromobilů. Nejnovější model je tak oblíbený, že se nestíhá vyrábět. Ceny v ČR se pohybují zhruba od 950 000 Kč.

Auto z recyklovaných materiálů – BMW i3

Normovaný dojezd je po dodání baterie s větší kapacitou asi 200 km. Řidič i3 má k dispozici tři jízdní režimy, a pokud nepoužívá klimatizaci či topení, dojezd může na jedno nabití dosáhnout až 300 km. Povedený malý elektromobil z recyklovaných materiálů od vysokou kvalitou pověstné značky je ale dost drahý. Jeho cena na českém trhu startuje na hodnotě cca 1 050 000 Kč.

Rychlý a poměrně levný – Hyundai Ioniq Electric

Elektromobil překvapí delším normovaným dojezdem 280 km a vysokou maximální rychlostí 165 km/h. Na českém trhu je nový vůz k dostání od 730 000 Kč.

Novinka – Kia Soul EV

Na trhu je relativně nový, vyrábí se teprve od roku 2014. Uvádí se certifikovaný dojezd 150 km. Výhodou je prostorný interiér a maximální rychlost 145 km/h, kterou nezpomalí ani více pasažérů. V ČR si ho můžete pořídit za 850 000 Kč.

Škoda Citigo e iV a Enyaq

Svoje první elektrické auto nedávno představila i automobilka Škoda Auto. Malý městský vůz nabízí dojezd až 265 km a maximální rychlost 130 km/h. Malý vůz ideální na cesty po městech stojí 430 000 Kč. Výroba tohoto vozu však už skončila. Automobilka nyní vyrábí a prodává menší elektrické SUV s označením Enyaq. Auto plné moderních technologií koupíte za cca 1 050 000 Kč.  

Elektrický medvěd – Mercedes-Benz B ED

Ve srovnání s konkurenty je těžší o stovky kilogramů, což se projevuje i na jízdě. Dojezd auta činí 200 kilometrů, je ale možné si připlatit balíček Range Plus, který díky lepšímu dobíjení baterií zvyšuje rychlost nebo dojezd vozu asi o 30 kilometrů. Jeho cena je stanovena na 1 020 000 Kč.

E.ON Drive má drajv!

Přemýšlíte o vlastní dobíjecí stanici? S námi ji dostanete do své obce, firmy i domácnosti. Provedeme vás celým procesem, a když budete chtít, z vaší soukromé stanice dokonce umíme udělat i veřejnou. Nebo chcete svůj elektromobil jen výhodně dobíjet? Zaregistrujte se do naší služby E.ON Drive a využívejte nízké ceny za kWh.

Přejít na E.ON Drive

Mohlo by vás také zajímat

Kolik místa ušetří skládací elektrokolo?

Skládací elektrokolo představuje prostorově úsporný stroj, který se vejde například do kufru automobilu.  
Víc najdete tady

Je výhodná sada na elektrokolo?

Sada na elektrokolo potěší především cyklisty, kteří rádi montují šroubky, utahují hadičky a skoro všechno zvládnou sami.
Víc najdete tady

Jaké jsou výhody horského elektrokola?

Horská elektrokola oceníte hlavně v náročnějším terénu.
Víc najdete tady