Jaké elektromobily si můžete v Česku pořídit

  1. Nabídka elektrických aut na českém trhu roste.
  2. Zatím zde stále dominují dražší auta, ale první cenově dostupnější elektrické vozy už se objevují.
  3. Na použitelný lidový elektromobil stále čekáme.

Proč je to důležité

Čím dál tím více lidí přechází z klasických automobilů na elektromobily. Jedná se o ekologickou alternativu k autům s pohonem spalovacího motoru. Pořízením takového auta se podílíte na snižování emisí skleníkových plynů a znečištění ovzduší. Český trh nabízí překvapivě širokou nabídku elektrických vozů. Pojďme se společně podívat z čeho můžete vybírat. 

Vlastní dobíječka od E.ON Drive

Společně zřídíme dobíjecí stanici ve vaší firmě, obci nebo domácnosti. A když budete chtít, z vaší soukromé dobíječky umíme udělat veřejnou. Pokud byste ale rádi svůj elektromobil jen výhodně dobíjeli, ani to není problém. Zaregistrujte se do E.ON Drive.

Nabídka je široká, pořizovací cena stále spíše vysoká

Při výběru elektromobilu hraje stále klíčovou roli vyšší pořizovací cena. Nabídka se však neustále rozšiřuje a kromě těch nejdražších modelů Tesly či Audi lze vybrat i cenově dostupnější modely například od dalších automobilek jako je například Škoda, Hyundai, Dacia, Renault, Fiat a další. V podstatě se dá říci, že většina automobilek už běžně nabízí nějaký elektrický model. Na českém trhu se také objevují první elektromobily z Číny.

Elektromobily zatím stojí podobně jako auta vyšší střední třídy. Očekává se ale, že nabídka elektromobilů hlavně v oblasti levnějších aut postupně poroste. V blízké budoucnosti se také budeme běžně setkávat s elektrickými dodávkami a malými nákladními auty.  

Mohlo by vás také zajímat

Co je to energetická soběstačnost
Energeticky soběstačná domácnost si všechnu energii potřebnou ke svému provozu vyprodukuje sama.
Víc najdete tady
Co je ekologická stopa
Jde o hypotetickou jednotku, která porovná činnost člověka a její dopad na ekosystém planety a trvalou udržitelnost.
Víc najdete tady
Co je cirkulární ekonomika a jak se do ní zapojit
Princip cirkulární ekonomiky je jednoduchý – vědomě snížit produkci odpadu a místo omezených zdrojů využívat víc těch obnovitelných.
Víc najdete tady