Kolik stojí nejlevnější elektromobil? Cena vás překvapí

  1. Provozní náklady auta s elektrickým pohonem jsou až čtvrtinové ve srovnání s vozidly s tradičním spalovacím motorem.
  2. Pokud hledáte levný a zároveň praktický elektromobil, cena je stejně důležitá jako kapacita baterie nebo výkon motoru.
  3. Cenu elektromobilu můžou snížit různé dotace. V Česku ale zatím žádné dotační programy na elektromobily pro běžné občany nefungují.

Elektromobil nevypouští žádné škodlivé emise, jezdí levně a dobijete ho za několik desítek minut. Výhody elektromobilů všichni známe. Pořizovací cena takového vozidla je ale vyšší a bývá hlavním důvodem, proč řidiči i dál upřednostňují auta na benzín.

Nabídka elektrických aut stále roste. Mezi nejprodávanější elektromobily v Evropě patří Renault Zoe, legendou je pak třeba automobil Nissan Leaf. Svůj elektrický vůz má i Škoda Auto, Hyundai, Kia nebo Volkswagen. Některé automobilky dokonce plánují, že v blízké budoucnosti přestanou auta na benzín a naftu vyrábět úplně.


Elektromobil s cenou pod půl milionu korun je už v prodeji

Také ceny elektromobilů postupně klesají. Auto na elektřinu už v Evropě stojí jen o něco málo víc, než vůz na benzín či naftu stejné střídy se srovnatelnou výbavou. A začínají se objevovat také levné elektrické vozy, byť často s různými kompromisy ve výbavě.

Nejlevnějším elektromobilem na českém trhu je aktuálně vůz Dacia Spring Electric, který je vyráběn v Číně a stojí cca 470 000 Kč. Jedná se menší elektrické auto s uváděným dojezdem 230 km. V praxi má ale podle recenzí odborných médií dojezd nižší. Základní verze také neumožňuje rychlonabíjení baterie.

E.ON Drive má drajv!

Přemýšlíte o vlastní dobíjecí stanici? S námi ji dostanete do své obce, firmy i domácnosti. Provedeme vás celým procesem, a když budete chtít, z vaší soukromé stanice dokonce umíme udělat i veřejnou. Nebo chcete svůj elektromobil jen výhodně dobíjet? Zaregistrujte se do naší služby E.ON Drive a využívejte nízké ceny za kWh.

Přejít na E.ON Drive

Mohlo by vás také zajímat

Kolik místa ušetří skládací elektrokolo?

Skládací elektrokolo představuje prostorově úsporný stroj, který se vejde například do kufru automobilu.  
Víc najdete tady

Je výhodná sada na elektrokolo?

Sada na elektrokolo potěší především cyklisty, kteří rádi montují šroubky, utahují hadičky a skoro všechno zvládnou sami.
Víc najdete tady

Jaké jsou výhody horského elektrokola?

Horská elektrokola oceníte hlavně v náročnějším terénu.
Víc najdete tady