Kolik stojí nejlevnější elektromobil? Cena vás překvapí

  1. Provozní náklady auta s elektrickým pohonem jsou až čtvrtinové ve srovnání s vozidly s tradičním spalovacím motorem.
  2. Pokud hledáte levný a zároveň praktický elektromobil, cena je stejně důležitá jako kapacita baterie nebo výkon motoru.
  3. Cenu elektromobilu můžou snížit různé dotace. V Česku ale zatím žádné dotační programy na elektromobily pro běžné občany nefungují.

Elektromobil nevypouští žádné škodlivé emise, jezdí levně a dobijete ho za několik desítek minut. Výhody elektromobilů všichni známe. Pořizovací cena takového vozidla je ale vyšší a bývá hlavním důvodem, proč řidiči i dál upřednostňují auta na benzín.

Nabídka elektrických aut stále roste. Mezi nejprodávanější elektromobily v Evropě patří Renault Zoe, legendou je pak třeba automobil Nissan Leaf. Svůj elektrický vůz má i Škoda Auto, Hyundai, Kia nebo Volkswagen. Některé automobilky dokonce plánují, že v blízké budoucnosti přestanou auta na benzín a naftu vyrábět úplně.


Elektromobil s cenou pod půl milionu korun je už v prodeji

Také ceny elektromobilů postupně klesají. Auto na elektřinu už v Evropě stojí jen o něco málo víc, než vůz na benzín či naftu stejné střídy se srovnatelnou výbavou. A začínají se objevovat také levné elektrické vozy, byť často s různými kompromisy ve výbavě.

Nejlevnějším elektromobilem na českém trhu je aktuálně vůz Dacia Spring Electric, který je vyráběn v Číně a stojí cca 470 000 Kč. Jedná se menší elektrické auto s uváděným dojezdem 230 km. V praxi má ale podle recenzí odborných médií dojezd nižší. Základní verze také neumožňuje rychlonabíjení baterie.

Vlastní dobíječka od E.ON Drive

Společně zřídíme dobíjecí stanici ve vaší firmě, obci nebo domácnosti. A když budete chtít, z vaší soukromé dobíječky umíme udělat veřejnou. Pokud byste ale rádi svůj elektromobil jen výhodně dobíjeli, ani to není problém. Zaregistrujte se do E.ON Drive.

To mě zajímá