Kolik stojí nejlevnější elektromobil? Cena vás překvapí

  1. O čtvrtinu nižší náklady oproti spalovacím motorům.
  2. Ujede i 380 kilometrů na jedno nabití.
  3. Až 2 500 veřejných nabíječek po celé ČR.

Proč je to důležité

Prodej a obliba elektromobilů se v České republice každý rok zvyšuje. Jízda v takovém voze je bezpečná, klidnáekologická. I když jsou elektromobily dražší, na jejich provozu ve skutečnosti ušetříte. Elektromobilů jsou už jen trochu dražší, než benzínová auta ve srovnatelné výbavě.


Co je dobré vědět

  • Elektromobily mají mnoho výhod. Na rozdíl od běžných spalovacích motorů elektrický motor nevypouští žádné emise do ovzduší, které dýcháme. Díky tomu je například oproštěn od silniční daně, placení za parkovánínepotřebujete dálniční známku.
  • Posunuly se i technologie. Nejmodernější vůz u veřejné rychlonabíječky nabijete na 80 % za 18 minut.
  • Dnes už jsou navíc elektromobily jen o kousek dražší, než vozy na benzín a naftu ve stejné třídě a výbavě. Hodně ušetříte za servis - nemění se filtry ani olej, brzdy vydrží podstatně déle, pravidelný servis bývá po 2 letech nebo 30 000 najetých kilometrech.

Víte, které automobilky běžně vyrábí elektrické vozy? Není to jen Tesla, ale i Renault, Nissan, Škoda, Hyundai, Kia nebo Volkswagen. Některé dokonce plánují úplné zrušení výroby vozů se spalovacím motorem.

Na českém trhu se momentálně prodává jako nejlevnější elektromobil Dacia Spring Electric z čínské výroby. Cena se pohybuje okolo 470 000 Kč a jeho dojezd je 230 km. Automobilka Hyundai dokonce vyvíjí ještě kvalitnější elektromobil do 500 000 Kč.

Za kolik pořídíte nejběžnější elektromobily

  • Hyundai Kona od 849 990 Kč
  • Volkswagen ID.4 od 1 344 900 Kč
  • Škoda Enyaq od 1 179 900 Kč

Vlastní dobíječka od E.ON Drive

Společně zřídíme dobíjecí stanici ve vaší firmě, obci nebo domácnosti. A když budete chtít, z vaší soukromé dobíječky umíme udělat veřejnou. Pokud byste ale rádi svůj elektromobil jen výhodně dobíjeli, ani to není problém. Zaregistrujte se do E.ON Drive.

To mě zajímá

Mohlo by vás také zajímat

Co je to energetická soběstačnost

Energeticky soběstačná domácnost si všechnu energii potřebnou ke svému provozu vyprodukuje sama.
Víc najdete tady

Co je ekologická stopa

Jde o hypotetickou jednotku, která porovná činnost člověka a její dopad na ekosystém planety a trvalou udržitelnost.
Víc najdete tady

Co je cirkulární ekonomika a jak se do ní zapojit

Princip cirkulární ekonomiky je jednoduchý – vědomě snížit produkci odpadu a místo omezených zdrojů využívat víc těch obnovitelných.
Víc najdete tady