E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak vybrat elektrokolo?

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Investice
  • Při výběru elektrokola zvažujte nejen cenu, ale také typ, který je pro vaše využití nejlepší.
  • Vybírat se dá podle náročnosti cyklotras, hmotnosti, baterie, značky a peněz.

Pokud holdujete domácímu kutilství, využijte předpřipravené sady součástek, se kterými můžete tradiční bicykl vybavit elektrickým pohonem. Ale stejně levně seženete také zánovní značkové modely.

Jak vybrat elektrokolo v 5 krocích:

  1. Popřemýšlejte, jestli nemáte specifické požadavky. Majitelé malých bytů, automobilisté a milovníci dovolených možná ocení skládací - lehce přepravné modely. Ženám mohou vyhovovat dámská elektrokola, jejichž snížený rám usnadňuje nasedání.
  2. Náročnost vyjížděk hraje klíčovou roli v úvahách, jak vybrat elektrokolo. Při krátkých a nenáročných cestách stačí městské modely. Na cyklostezky vyberte raději krosové, nebo trekingové elektrokolo, které má navíc blatníky, světlo a držadlo pro zavazadlo. Nejodvážnějším sportovcům sluší horská elektrokola.
  3. Omezte výběr podle celkové hmotnosti a kapacity baterie. Je rozdíl, jestli stroj váží 20, nebo 26 kilogramů – respektive zda akumulátor pojme 350, či 550 watthodin. Chcete opravdu lehký bicykl, kterému jediné nabití postačí na dlouhou cestu? Potom už víte, jak vybrat elektrokolo.
  4. Závodníci budou hledat značkové výrobky a komponenty, které získaly důvěryhodnost v mnoha testech a praktických zkouškách. Dobrou pověst mají například pohonné systémy Yamaha a Bosch. Vyhledávaná jsou elektrokola KTM, Apache nebo Scott.
  5. Hledáte minimální cenu? V takovém případě zvažte, jestli chcete alespoň nějaké smluvní záruky. Například v bazaru budete těžko reklamovat případnou poruchu. Jinak jsou cenovky samozřejmě důležitým vodítkem, jak vybrat elektrokolo.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!