E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kde najdu dobíjecí stanice pro elektromobily?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Veřejný sektor
  •  Profesionálních dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice přibývá.
  •  V ČR je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která jsou vlastně zároveň dobíjecí stanice pro elektromobily.

Srovnejme různé zdroje na konkrétním příkladu. Baterie průměrného evropského elektromobilu má kapacitu asi 21 kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu vydělíme výkonem nabíječky v kilowattech (kW), a dostaneme přibližnou dobu plného nabití v hodinách. Pro úplnost uvedeme také další charakteristiky: počet fází, napětí ve voltech (V) a elektrický proud v ampérech (A).

  • Domácí zásuvka: doba nabíjení asi 6 hodin (1 fáze, 230 V, 16 A, 3,7 kW).
  • Dobíjecí stanice pro elektromobily na Letišti Brno: asi 1 hodina (3 fáze, 400 V, 32 A, 22 kW).

Chcete si doma nebo ve firmě, či v obci instalovat dobíjecí stanici pro elektromobily? Neváhejte a obraťte se na násse vším vám pomůžeme. Naši novou službu E.ON Drive využijte i v případě, že chcete dobíjet svůj elektromobil. Registrovaní zákazníci získají výhodné ceny za 1 kWh nabití. 

Dobíjecí stanice pro elektromobily v Evropě

Bezemisním vozidlem můžete pohodlně a pohodově přejet Evropu. Speciální nabíjecí stanice pro elektromobily čítají tisíce kusů, ať už jedete z Lisabonu do Košic, anebo ze Stockholmu do Palerma. Kontinentální mapu najdete třeba na webu Chargemap.com. Komu nevadí pomalejší tempo, dobije vůz ve kterékoli domácnosti v běžné zásuvce.

Kde si dobijete elektromobil v České republice?

V České republice je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která jsou vlastně zároveň dobíjecí stanice pro elektromobily. Je libo svižnější tempo? Na stovky můžeme aktuálně počítat i rychlé nabíjecí stanice pro elektromobily, ať už přejíždíte mezi Karlovými Vary a Ostravou, nebo mezi Libercem a Brnem. Tuzemskou mapu dobíjecích stanic najdete na webu Kdenabijet.cz.

Jednu z největších rychlonabíjecích stanic pro elektromobily v tuzemsku nalezneme v areálu čerpací stanice Benzina ve  Vystrkově u Humpolce , nedaleko sjezdu z dálnice D1. Najdete zde šest stanic Tesla Supercharger, k dispozici jsou ale i další výkonné zásuvky pro jiné značky elektrovozů. 

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh! 

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.