E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Kde najdu dobíjecí stanice pro elektromobily?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Veřejný sektor

  •  Profesionálních dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice přibývá.
  •  V ČR je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která jsou vlastně zároveň dobíjecí stanice pro elektromobily.

Srovnejme různé zdroje na konkrétním příkladu. Baterie průměrného evropského elektromobilu má kapacitu asi 21 kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu vydělíme výkonem nabíječky v kilowattech (kW), a dostaneme přibližnou dobu plného nabití v hodinách. Pro úplnost uvedeme také další charakteristiky: počet fází, napětí ve voltech (V) a elektrický proud v ampérech (A).

  • Domácí zásuvka: doba nabíjení asi 6 hodin (1 fáze, 230 V, 16 A, 3,7 kW).
  • Dobíjecí stanice pro elektromobily na Letišti Brno: asi 1 hodina (3 fáze, 400 V, 32 A, 22 kW).
TIP

Provozujeme nabíjecí stanice v Brně (ve Vaňkovce a na Letišti), kde můžete elektromobil nabít zdarma. Využijte i zvýhodněnou distribuční sazbu pro elektromobily D27d, pro podnikatele C27d.

Dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice

Bezemisním vozidlem můžete pohodlně a pohodově přejet Evropu. Speciální nabíjecí stanice pro elektromobily čítají tisíce kusů, ať už jedete z Lisabonu do Košic, anebo ze Stockholmu do Palerma. Kontinentální mapu najdete třeba na adrese https://chargemap.com. Kdo snese volnější tempo, dobije vůz ve kterékoli domácnosti.

V České republice je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která jsou vlastně zároveň dobíjecí stanice pro elektromobily. Je libo svižnější tempo? Na stovky můžeme aktuálně počítat i rychlé nabíjecí stanice pro elektromobily, ať už přejíždíte mezi Karlovými Vary a Ostravou, nebo mezi Libercem a Brnem. Tuzemskou mapu provozuje například magazín Hybrid.cz, zaměřený na alternativy v oblasti dopravy (ZDE), nebo Asociace pro elektromobilitu České republiky (ZDE).

Jednu z největších rychlonabíjecích stanic pro elektromobily v tuzemsku nalezneme v areálu čerpací stanice Benzina ve  Vystrkově u Humpolce , nedaleko sjezdu z dálnice D1. Najdete zde šest stanic Tesla Supercharger, k dispozici jsou ale i další výkonné zásuvky pro jiné značky elektrovozů.  

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.