E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kde najdu dobíjecí stanice pro elektromobily?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Veřejný sektor
  • Profesionálních dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice přibývá.
  • Aktuálně je u nás kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny. Ta můžou fungovat zároveň jako dobíjecí stanice pro elektromobily.

Baterie průměrného evropského elektromobilu má kapacitu asi 21 kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu vydělíme výkonem nabíječky v kilowattech (kW), a dostaneme počet hodin, za které se baterie úplně nabije. Mezi další důležité údaje dobíjecího místa patří i počet fází, napětí ve voltech (V) a elektrický proud v ampérech (A).

  • domácí zásuvka: doba nabíjení asi 6 hodin – 1 fáze, 230 V, 16 A, 3,7 kW
  • dobíjecí stanice pro elektromobily na Letišti Brno: asi 1 hodina – 3 fáze, 400 V, 32 A, 22 kW

Dobíjecí stanice pro elektromobily v Evropě

Bezemisním vozidlem můžete pohodlně přejet Evropu. Cestou najdete tisíce nabíjecích stanic – ať už jedete z Lisabonu do Košic, nebo ze Stockholmu do Palerma. Jejich mapu najdete třeba na webu Chargemap.com. Komu nevadí pomalejší tempo, dobije vůz v běžné zásuvce kterékoli domácnosti.

Dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice

U nás je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která se dají využít jako dobíjecí stanice pro elektromobily. Rychlodobíjecích stanic pak najdete několik stovek – ať už přejíždíte mezi Karlovými Vary a Ostravou, nebo mezi Libercem a Brnem. Jejich mapu najdete na webu KdeNabijet.cz.

Jednu z největších rychlonabíjecích stanic v Česku mají v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Čeká tu na vás šest stanic Tesla Supercharger, k dispozici jsou ale i další výkonné zásuvky pro jiné značky elektromobilů.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.