E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kolik vynáší sběr a výkup papíru?

Odpad Životní prostředí Etika Rodinný rozpočet

Tříděním a sběrem papíru jsme v loňském roce zachránili řádově miliony stromů. 

Starý papír můžete donést do výkupny surovin. Za kilogram starých novin zde můžete dostat něco málo přes tři koruny. 

Papír je dobré roztřídit na noviny, časopisy a karton.

TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.

Sběr papíru vynáší až 3,20 Kč za kilogram

Posbírejte doma či na pracovišti veškerý starý papír. Roztřiďte časopisy, noviny a kartony. Tohle všechno můžete odevzdat na výkup papíru, ale pěkně zvlášť, v oddělených balících. Soukromé sběrny fungují obvykle celoročně, stejně jako obecní sběrné dvory, které však suroviny většinou jenom přebírají a nevykupují. Ceníky bývají strukturované podle druhu papíru, který sběrny vykupují od obyvatel, firem i živnostníků.

Princip je jednoduchý. Čím více nashromáždíte papíru na výkup, tím víc peněz dostanete. Orientační výkupní ceny najdete níže v tabulce. Výkupní ceny se však s časem mohou měnit. 

VÝKUP PAPÍRU
Typ papíru Cena za 1 kg
Noviny 3,20 Kč
Časopisy 3 Kč
Kartony, lepenky 0,50 Kč
Smíšené papíry (noviny, letáky, časopisy) 2,90 Kč

 

RADA

Jednotlivé druhy pro výkup papíru jsou váženy samostatně. Důležité je, aby odevzdaný materiál nebyl znečištěný, mastný ani mokrý. 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.