E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Kolik vynáší sběr a výkup papíru?

Odpad Životní prostředí Etika Rodinný rozpočet

 Tříděním a sběrem papíru jsme v loňském roce zachránili řádově miliony stromů. 

 Podle ceníku vám totiž ve sběrně vypočítají finanční odměnu za každý odevzdaný kilogram.

TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.

Sběr papíru vynáší 20 až 210 haléřů za kilogram

Posbírejte doma či na pracovišti veškerý starý papír. Roztřiďte časopisy, noviny a kartony. Tohle všechno můžete odevzdat na výkup papíru, ale pěkně zvlášť, v oddělených balících. Soukromé sběrny fungují obvykle celoročně, stejně jako obecní sběrné dvory, které však suroviny většinou jenom přebírají a nevykupují. Ceníky bývají strukturované podle druhu papíru, který sběrny vykupují od obyvatel, firem i živnostníků.

Princip je jednoduchý. Čím více nashromáždíte papíru na výkup, tím víc peněz dostanete. Jakmile nasbíráte 20 kusů slevových letáků, pravděpodobně dosáhnete kilogramové váhy, za kterou obdržíte až 2,10 Kč. Pokud budete pravidelně obcházet celou rodinu, která vám výtisky věnuje, možná časem odevzdáte 2 000 kusů a oplátkou dostanete 210 Kč. Vůči životnímu prostředí bude ovšem nejlepší, když reklamní letáky úplně odmítneme, například patřičným nápisem na svých poštovních schránkách.

VÝKUP PAPÍRU
Typ papíru Cena za 1 kg
Noviny, časopisy, letáky 1,5 – 2, 10 Kč
Sešity, skartace 1,5 – 2, 10 Kč
Kartony, lepenky 0,30 – 1 Kč
Smíšené papíry 0,20 Kč

Ceny uvedené v tabulce jsou pouze orientační.

RADA

Jednotlivé druhy pro výkup papíru jsou váženy samostatně. Důležité je, aby odevzdaný materiál nebyl znečištěný, mastný ani mokrý. 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.