E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaká je největší nabíjecí stanice v ČR pro elektromobily?

Elektřina Automobil Emise Životní prostředí Moderní technologie
  •  Síť nabíjecích stanic pro elektromobily v tuzemsku se rozrůstá.
  •  U města Humpolec mohou řidiči využít také jednu z největších nabíjecích stanic pro svůj elektromobil na trase mezi Prahou a Brnem.

Moderní rychlonabíjecí stanici pro elektromobily nalezneme v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1.

Technické údaje největší nabíjecí stanice pro elektromobily

V největší nabíjecí stanici ve Vystrkově mohou řidiči elektromobilů využít stojany, které jsou v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Nabíjecí stanici obsluhují přímo v místě dvě 630kVA trafa a při čerpání elektrického pohonu si zde můžeme nabít třeba také notebook a mobilní telefon nebo brouzdat na internetu díky připojení k volné wifi síti.

Největší česká nabíjecí stanice pro elektromobily na pěti parkovacích místech nabízí standardy 50kW CHAdeMO (asijský nabíjecí standard, stejnosměrný proud), CCS 50kW (evropský nabíjecí standard, stejnosměrný proud), 22kW Mennekes typ 2 (střídavý proud), 43kW Mennekes typ 2, zásuvku 400V/32A a běžnou zásuvku pro nabíjení skútrů a elektrokol.

Úhradu nabíjení lze provést v rámci předregistrovaného systému EVmapa nebo kreditní kartou (kontaktní či bezkontaktní) bez zákaznické registrace.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.