E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké provozní náklady má sušička prádla A+, A++ a A+++?

Spotřebiče Elektřina Investice Rodinný rozpočet Moderní technologie

  •  Současný trh nabízí kondenzační sušičky prádla, ale také vylepšené modely s tepelným čerpadlem.
  •  Všechny spotřebiče rozdělujeme podle jejich provozní náročnosti.
  •  Při nákupu nové sušičky vždy rozhodují pořizovací náklady, objem, životnost přístroje a v neposlední řadě chování spotřebitele.

Sušička prádla A+, A++, A+++: cena a úspora

Prádlo rychleji uschne, rázem vypadá jako vyžehlené a déle vydrží. Kvalitní sušička prádla šetří čas a vyhovuje alergikům, protože díky ní nemusíme mokré oblečení rozvěšovat venku, kde poletuje prach nebo pyl. Ohraničme výše, kterých dosahuje pořizovací cena:

  • Sušička prádla A+: 9 000 až 40 000 Kč
  • Sušička prádla A++: 11 000 až 40 000 Kč
  • Sušička prádla A+++: 14 000 až 65 000 Kč

Nyní máme základní, ale nikoli kompletní informace. Zdánlivě laciný přístroj může přijít draze, pokud spotřebuje příliš mnoho elektrické energie. Srovnejme tedy sušičky prádla podle provozní náročnosti. Předpokládejme, že přístroj naplníme průměrně 8 kilogramy prádla a během roku spustíme 160 cyklů. Vedle energetických tříd začínajících písmenem A postavíme nejhorší doposud prodávaný model D.

Provozní náklady a úspora nové sušičky prádla za 1 rok
Energetická třída Náklady na spotřebu Úspora vůči typu D
Sušička prádla A+++ 1 500 Kč 700 Kč
Sušička prádla A++ 1 900 Kč 300 Kč
Sušička prádla A+ 2 000 Kč 200 Kč
Sušička prádla D 2 200 Kč  

(Údaje uvedené v tabulce jsou pouze orientační.)

RADA

Srovnávací tabulka potvrzuje, že energeticky nejúspornější je sušička třídy A+++. Ovšem celková finanční výhodnost vyžaduje kontrolní výpočet. Roční provozní náklady vynásobte přibližnou životností 10 let a přičtěte pořizovací cenu. Některé předražené, i když energeticky úsporné sušičky prádla A+++ potom mohou vyjít hůře než spotřebič nižší třídy.

Návod na delší životnost a pozáruční pohodu

Respektujte maximální kapacitu bubnu, aby oblečení nebylo pomačkané. Pravidelně, například vysavačem, čistěte filtry, které bývají poblíž dvířek. Udržíte tak účinnost a prodloužíte životnost sušičky. Nejpozději po skončení záruční doby využijte službu E.ON Servis+, která zahrnuje odborné opravy.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.