Co nabízí portál Energie 24 pro podnikatele?

1. 2. 2024 Redakce
5 min. čtení
Ušetřit a vydělat

Portál Energie24 umožňuje zákazníkům E.ON nejen sledovat spotřebu elektřiny a stav svého odběrného místa, ale i snadno měnit parametry smlouvy a sjednávat nové služby. Podnikatelé často využívají třeba k hromadným odečtům. Podívejme se na portál Energie24 podrobněji.

Někdy se stane, že potřebujete aktualizovat parametry své smlouvy, změnit výši záloh, provést samoodečet nebo hromadný odečet více elektroměrů. A právě s tím vám pomáhá náš zákaznický portál Energie24. Spoustu běžných požadavků i administrativních úkonů spojených s odběrnými místy lze totiž nejrychleji vyřešit online.

A podnikatelé – na to slyší. “Zákaznický portál dnes využívá téměř 70  procent našich zákazníků z řad podnikatelů. Za poslední rok přibylo 1969 nových uživatelů a každý zákazník aplikaci využil v průměru více než dvanáctkrát ročně,” informuje Jiří Svoboda, vedoucí B2B Centra ze společnosti E.ON.

Informační funkce portálu

Jednou ze základních funkcí portálu je poskytování informací. U každého místa spotřeby vidíte mimo jiné historii plateb, parametry smlouvy, sjednané služby a přehledný vývoj historii spotřeby elektřiny ve vysokém a nízkém tarifu. Najdete zde rovněž údaje o posledním odečtu, časy platnosti nízkého tarifu, informace o plánovaných odstávkách, platební doklady a mnoho dalšího.

Změny, odečty, fakturace

Portál ale slouží také k obsluze zákazníků. Umožňuje zadávat například požadavky na změny smlouvy. "S portálem snadno provedete většinu běžných změn, které jako zákazník čas od času potřebujete. Podnikatelé nejvíce využívají možnost zadání hromadného odečtu,” popisuje Jiří Svoboda, vedoucí B2B Centra z E.ONu. A doplnil, že přes tuto funkci bylo v roce 2023 zadáno 7 743 odečtů od 970 zákazníků.

Jak na hromadný odečet v portálu Energie 24

Portál Energie24 vám dokáže výrazně usnadnit hromadný odečet elektroměrů. Jak na to?

  1. Stáhnete si předpřipravenou tabulku viz obrázek níže.
  2. Do tabulky doplníte do ní příslušné údaje (odečet a číslo měřidla).
  3. Tabulku vložíte zpět a data se nahrají do našeho systému.

Hromadný odečet takto provedete v rámci jedné návštěvy portálu. Velkou výhodou tohoto postupu je úspora času.

Hromadný odečet

Tabulku pro nahrání hromadného odečtu najdete v levému menu v záložce Potřebuji zařídit - Hromadný odečet.

Oblíbenou funkcí je mezi našimi zákazníky stažení platebního dokladu. Zákazníci nás často oslovují s otázkou týkající se typu dokladu, který potřebují – zda se jedná o Platební kalendář nebo Daňový doklad. Tuto informaci mohou snadno zjistit přímo na zaslaném dokladu nebo pohodlně ověřit v příslušné sekci Energie24 (viz obrázek níže).

Zda jde o Platební doklad nebo Daňový kalendář poznáte snadno pod záložkou Fakturace.

Tímto způsobem jsme zákazníkům ulehčili identifikaci požadovaného dokladu a umožnili jim efektivní správu plateb. Výhodou služby je rovněž to, že veškeré potřebné doklady jsou vždy snadno dostupné na jednom místě v sekci Platební doklady, což zákazníkům ušetří starosti se skladováním a organizací dokumentů ve složkách jejich počítače. Díky této praktické možnosti nemusíte své doklady už nikdy hledat mezi soubory v počítači.

Další tipy pro práci s portálem Energie24

Pozor, portály jsou dva!

Zákazníkům se někdy stává, že se jim nedaří přihlásit se do Energie24, i když mají platné přihlašovací údaje. Je to obvykle tím, že v E.ONu máme dva zákaznické portály, které lidé zaměňují – jeden pro domácnosti a jeden pro firemní zákazníky. Doporučujeme si přístup do Energie24 pro podnikatele uložit třeba do záložek ve vašem internetovém prohlížeči.

Zapomněli jste heslo?

Kdo by si tolik hesel pamatoval, že? Pokud heslo zapomenete, nic vážného se nestalo. Při přihlašování stačí kliknout na odkaz “Zapomněli jste heslo?”. Na váš email, který jste si v portálu zaregistrovali, vám poté přijde odkaz pro nastavení nového hesla. Kdykoli po přihlášení můžete své heslo změnit – kliknutím na vaše jméno v horní liště stránky.

Tápete? Zkuste naše návody

Chtěli jste se na něco podívat a nenašli jste správnou cestu? Můžete nám napsat nebo zavolat, ale mnohem rychlejší a pohodlnější pro vás bude nahlédnout do našich přehledných a podrobných návodů.

Všechny návody najdete v záložce Dokumenty, která je poslední v levém menu.

Portál Energie24 je šikovný, ale něco ještě stále neumí

Rádi byste si k firemnímu účtu přidali i svůj dům, byt nebo chatu? To si bohužel sami nenastavíte, ale pracovníci naší Business linky vám s tím rádi pomohou. Do emailu uveďte údaje k zákazníkovi, kterého chcete přidat: číslo zákazníka (10 čísel, začíná 5) nebo IČ a e-mail, pod nímž se teď do portálu přihlašujete.

Zrovna něco potřebuji v E24 vyřídit

Pokud jste portál Energie24 ještě nezačali používat, správná chvíle nastala právě teď. Registrujte se do Energie 24.

Související články

Komunitní energetika – čeká nás konečně boom?
Komunitní energetické projekty se stanou důležitou součástí moderní energetiky. A to hlavně ty, které budou využívat obnovitelných zdrojů energie. Vše je ale zatím na počátku a potřebná legislativa se teprve připravuje. Přesné podmínky a možnosti fungování komunitních energetických projektů budou zřejmé nejdříve v příštím roce. 
Víc najdete zde
Pozor na neoprávněný odběr energií. Může vzniknout i při změně dodavatele
Neoprávněný odběr energií je nejen nelegální, ale bývá i nebezpečný. Hrozí riziko požárů a v případě plynu i výbuchu nebo otrav. Nelegální spotřeba energií může vzniknout mimo jiné také při ukončení smlouvy, pokud si s dostatečným předstihem nesjednáte nové dodávky. Podívejme se na celou problematiku podrobněji.
Víc najdete zde