Zákaznická péče

Jak hradit zálohy a faktury

Existuje několik možností jak hradit zálohové platby a faktury. Níže vám nabízíme možné kombinace a je jen na vás, jaký způsob zvolíte. Pro snadnou změnu platební způsobu využijte náš online formulář na změnu plateb 

1.

Úhrada záloh přes SIPO 

  1. platba nedoplatku ve vyúčtování přímým inkasem z účtu
  2. jednorázovým převodním příkazem 

  3. nebo přes QR kód, který je uveden na první straně vyúčtování

SIPO umožňuje sdružit všechny pravidelné platby např. elektřinu, plyn, vodu, nájemné, telefon, pojistné, předplatné novin atd. do jedné jediné platby. O jeho zřízení můžete  požádat na České poště.

Změnu plateb je třeba nahlásit nám, na České poště již nic řešit nemusíte, změnu za vás vyřídíme od nejbližšího možného měsíce.

Pokud se rozhodnete hradit vyúčtování přímým inkasem, dohodněte se ve vaší bance na aktivaci přímého inkasa včetně dostatečného finančního limitu.

Pokud si přejete hradit přes QR kód, je zapotřebí mít ve vašem telefonu mobilní bankovnictví s podporou čtení QR kódů. 

 

2.

Úhrada záloh přímým inkasem 

  1. platba nedoplatku ve vyúčtování přímým inkasem z účtu​​​​​​

Pokud se rozhodnete hradit platby přímým inkasem, dohodněte se ve vaší bance na aktivaci přímého inkasa včetně dostatečného finančního limitu, aby se uhradila nejen záloha, ale i faktura, a také abyste nemuseli nastavení zbytečně měnit. Zálohy i faktury je možné hradit pouze ze stejného bankovního účtu.

 

3.

Úhrada záloh převodním příkazem

  1. platba nedoplatku ve vyúčtování jednorázovým převodním příkazem

  2. nebo přes QR kód, který je uveden na první straně vyúčtování

Zvolíte-li si pro platbu záloh převodní příkaz, dojednejte ve své bance pravidelnou úhradu. Pro včasné uhrazení záloh doporučujeme hradit platby 2 bankovní dny před jejich splatností. V případě jednorázového převodního příkazu či platby přes QR kód není nutné u záloh a vyúčtování nic nastavovat, pouze na základě doručeného dokladu provedete ve své bance úhradu.

 

4.

Úhrada záloh on-line platební kartou

Pravidelné zálohy i faktury můžete hradit on-line v zákaznickém portálu Energie24 nebo naší mobilní aplikaci. Pokud si přejete hradit platby pomocí on-line plateb, zvolte si jako platební způsob úhradu faktury a záloh převodním příkazem.
Číslo vašeho bankovního účtu potřebujeme znát pro vyplácení přeplatků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomohla vám tato rada?

Věnujte nám ještě chvilku svého času. Zpětná vazba je pro nás důležitá. Dejte nám vědět, co můžeme zlepšit.

Mrzí nás, že vám naše
rada nepomohla.

Ještě nám prosím zkuste říct, co vám chybělo - stačí kliknout na připravená tlačítka.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Chcete uvést, na čem konkrétně bychom měli zapracovat?

Berete na vědomí, že Vaše údaje uvedené v tomto formuláři budeme v nezbytném rozsahu zpracovávat za účely uvedenými na webové stránce www.eon.cz v sekci Ochrana osobních údajů. Zde najdete také veškeré další informace ohledně zpracování osobních údajů.