Fotovoltaika pro
bytové domy

Energetická nezávislost a vyšší hodnota nemovitosti

Fotovoltaiku na bytový dům dnes získáte snadněji než kdy dřív. S dotací navíc ušetříte až 50 % pořizovacích nákladů.

Nechte nám kontakt a my se vám ozveme

Chci fotovoltaiku

Navrhneme vám ideální řešení na míru pro váš bytový dům, spočítáme návratnost investice a postaráme se o veškerou administrativu i technické provedení, včetně odborné instalace. Rádi vám pomůžeme zajistit financování i dotaci. Navrch vám na fotovoltaiku dáme záruku 25 let. 

Proč si pořídit fotovoltaiku od E.ONu

Ušetříte za energie

Díky tomu, že si energii sami vyrobíte, omezíte spotřebu ze sítě. Dokážete tak ušetřit až 70 % nákladů.

Získáte řešení na míru

Vyhodnotíme vaši situaci a připravíme vám nabídku na míru. Navíc vám pomůžeme s dotací i veškerou administrativou.

Zvýšíte hodnotu nemovitosti

Instalace fotovoltaiky výrazně navýší hodnotu nemovitosti – to se může hodit při budoucím prodeji nebo pronájmu

Dostanete záruku 25 let

Zajistíme odbornou instalaci vaší fotovoltaiky a dáme vám záruku 25 let na její správnou funkčnost.

Co je to energetická komunita

U bytových domů je důležité, aby jednotlivé domácnosti mohly energii z fotovoltaiky sdílet. K tomu slouží takzvaná energetická komunita. Před instalací solární elektrárny vám ji proto založíme a zahrneme do ní vlastníky, kteří budou chtít energii ze slunce využívat. Tyto byty se pak o vyrobenou elektřinu budou dělit rovným dílem.

Jak to celé probíhá

Modelový příklad

Chceme abyste měli vše při ruce

Co vás často zajímá

Instalaci a využívání fotovoltaiky v bytových domech komplikovala vyhláška o pravidlech trhu s elektřinou. Ta stanovovala, že elektřina z vlastního obnovitelného zdroje se smí využívat jen ve společných prostorách. Pro bytové domy bylo tak jedinou možností sloučení všech bytů pod sdružené odběrné místo. Novela vyhlášky tuto překážku odstranila a fotovoltaiku tak zpřístupnila většímu množství bytových domů.

Výrobní EAN je speciální číslo, které umožňuje evidovat množství vyrobené elektřiny z fotovoltaiky. Podle toho pak můžete vypočítat úspory na poplatcích za elektřinu.

Fotovoltaika vám výrazně sníží náklady na elektřinu a zvýší vaši energetickou nezávislost. Navíc přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů a ochraně životního prostředí. V neposlední řadě instalace fotovoltaiky zvýší hodnotu vaší nemovitosti.

Instalace fotovoltaiky má spoustu výhod, jako je úspora nákladů na energie, snížení emise skleníkových plynů, zvýšení energetické nezávislosti a zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.  V E.ONu se navíc můžete spolehnout na odborné a profesionální řešení na míru. Máme roky zkušeností v oblasti energetiky a rádi je předáme i vám. 

Maximální výše dotace je 3 000 000 korun. Kolik přesně dostanete, záleží na instalovaném výkonu solárních panelů, akumulační kapacitě baterií a počtu připojených bytových jednotek:

  • Pro kapacitu 100 kWp dostanete maximálně 1 500 000 korun – 15 000 korun za každý Kwp.
  • Pokud k fotovoltaice instalujete i baterie na bázi lithia, maximální kapacita může být 1,5násobek instalovaného výkonu, tedy až 150 kWh baterií a příspěvek 1 500 000 korun.
  • Kromě toho můžete získat i dotaci ve výši 5 000 korun za každou připojenou bytovou jednotku.

To záleží na konkrétní situaci – hlavně na orientaci budovy, na velikosti a sklonu střechy nebo na množství potřebné elektřiny. Vaši konkrétní situaci s vámi rádi probereme a navrhneme nejlepší řešení.

Úspora se odvíjí od množství vyrobené elektřiny, kterým nahradíte elektřinu ze sítě. Průměrná úspora dosahuje až 85 %.

Výkon fotovoltaiky bez nutnosti speciální licence se zvýšil z 10 kWp na 50 kWp. Stejně tak se zvýšil limit, v rámci kterého SVJ nepotřebuje k instalaci stavební povolení. Energii vyrobenou solárními panely na střeše bytového domu nově můžete používat nejen ve společných prostorách, ale i v bytech. Tuto elektřinu můžou navíc využívat i domácnosti, které chtějí mít i dál smlouvu s vlastním dodavatelem elektřiny.  Ke schválení instalace fotovoltaiky stačí počet hlasů podle stanov vašeho SVJ – nemusí to být 100 %. K odběru se může kterýkoli vlastník připojit i později.

Dotace na instalaci fotovoltaiky pro bytové domy pokryje až 50 % nákladů na investici. S žádostí o dotaci i veškerou administrativou vám rádi pomůžeme.

Chci fotovoltaiku pro náš bytový dům