S Virtuální baterií využijete 100 % vyrobené elektřiny 

V krátkém videu zjistíte, jak to funguje

Na provoz domácnosti často využijete jen 50 % vyrobené elektřiny  

Když fotovoltaika vyrábí, část elektřiny spotřebují domácí spotřebiče, zbytek se může ukládat do fyzické baterie nebo může ohřívat vodu v bojleru. Elektřina, která se nevyužije ani tam, pak zbytečně odchází do distribuční sítě. Díky Virtuální baterii si ji snadno uložíte a spotřebujete později, například v noci nebo v zimě. 

Virtuální baterie vám umožní ukládat přebytky

Je to služba, která skvěle doplňuje fyzickou baterii. Funguje tak, že průběžně měří, kolik elektřiny posíláte do sítě. Přesně takové množství si pak můžete vzít zpět, kdykoliv bude potřeba.

Spotřebujete 100 % elektřiny ze své elektrárny

Stav Virtuální baterie můžete sledovat v Energii24. Když využíváte elektřinu, kterou v ní máte uloženou, platíte jen distribuční poplatky. Odebraná energie je zdarma, protože pochází z vaší fotovoltaiky.

Buďte soběstačnější s vlastní elektrárnou 

Solární elektrárnu pro vás navrhneme, postavíme ji, a ještě vám na ni pomůžeme získat dotaci. K fotovoltaice navíc můžete mít Virtuální baterii, do které si uložíte nespotřebovanou energii na později.

Články

Co je to virtuální baterie a jak funguje
Virtuální baterie umožňuje skladovat elektřinu vyrobenou v domácí solární elektrárně. 
Víc najdete zde
Co označuje jednotka kWp
Jedná se o jednotku, která označuje výkon fotovoltaického panelu nebo celé solární elektrárny za plného slunce.
Víc najdete zde

Co vás často zajímá

Fyzická baterie slouží k ukládání  elektřiny, kterou vyrobíte a nespotřebujete. Elektřinu si do ní ukládáte sami – neprochází tedy přes distribuční síť, takže ušetříte na poplatcích. Navíc ji můžete využít v případě, kdy dojde k výpadku sítě. Její nevýhodou je, že vám doma zabere nějaké místo a má omezenou kapacitu.

Virtuální baterii naproti tomu doma fyzicky nemáte. Nevyžaduje žádnou instalaci, a hlavně má neomezenou kapacitu. Můžete si do ní ukládat elektřinu, kterou nespotřebujete a která se vám už nevejde do fyzické baterie. Proto je kombinace fyzické a Virtuální baterie tak výhodná. Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který určíme podle její velikosti – tedy podle toho, kolik elektřiny do ní můžete uložit během 12 měsíců. Nezáleží ale na tom, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1 MWh a případně ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie. Stejně jako v případě standardního odběru elektřiny z distribuční sítě, při čerpání uložené elektřiny z Virtuální baterie je nutné hradit distribuční poplatky a OZE.

Virtuální baterii můžete získat pouze na elektrárny od E.ONu.

Ceník Virtuální baterie:

Kapacita Virtuální baterie
Cena
1 MWh/rok
49 Kč/měsíc
2 MWh/rok
99 Kč/měsíc
3 MWh/rok
149 Kč/měsíc
4 MWh/rok
199 Kč/měsíc
4+ MWh/rok
499 Kč/měsíc


To bohužel nejde. Virtuální baterii můžeme napojit jen na nové instalace fotovoltaiky od nás.