E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké elektromobily si můžete v Česku pořídit?

Pro podnikatele Elektřina Automobil
  • Trh s elektromobily je ještě v plenkách a na výraznější zlevnění elektromobilů si budeme muset chvíli počkat.
  • Přesto je ale nabídka elektromobilů v ČR relativně široká.
  • Na použitelný lidový elektromobil stále čekáme.

Nabídka elektrických vozů je v česku překvapivě široká. Jaké elektromobily si nyní můžete pořídit?

Když nemusíte příliš šetřit – Tesla

Jedná se o jedeny z nejdražších a nejvýkonnějších elektrických aut. Vybrat si můžete z několika modelů a firma nedávno zprovoznila také svůj český webový konfigurátor. Ceny nejlevnějšího auta Tesla Model 3 začínají někde okolo 1 300 000 Kč. Sportovnější Tesla model S je ještě o milion dražší.

Volkswagen – Čeká se na cenově přístupné auto

Cenově dostupný elektromobil, ale na úkor výkonu. Momentálně se na českém trhu prodávají 3 typy:

  • Volkswagen e-Golf – Jeden z nejlépe prodávaných elektromobilů na světě, v ČR byl vyhlášen jako ekologické Auto roku 2018, novější varianta zvýšila dojezd až na 300 km.
  • Volkswagen e-Up – Typický městský elektromobil s kratším dojezdem 130 km.
  • Volkwagen ID.3 - úplně nový elektromobil postavený na koncernové elektrické platformě MEB. Menší vůz by měl nabídnout dojezd více než 300 Km a jeho cena se pohybuje od 1 milionu korun.

Nejprodávanější – Nissan Leaf

Jeden  z nejprodávanějších elektromobilů. Nejnovější model je tak oblíbený, že se nestíhá vyrábět. Ceny v ČR se pohybují zhruba od 950 000 Kč.

Auto z recyklovaných materiálů – BMW i3

Normovaný dojezd je po dodání baterie s větší kapacitou asi 200 km. Řidič i3 má k dispozici tři jízdní režimy, a pokud nepoužívá klimatizaci či topení, dojezd může na jedno nabití dosáhnout až 300 km. Povedený malý elektromobil z recyklovaných materiálů od vysokou kvalitou pověstné značky je ale dost drahý. Jeho cena na českém trhu startuje na hodnotě cca. 1 050 000 Kč.

Rychlý a poměrně levný – Hyundai Ioniq Electric

Elektromobil překvapí delším normovaným dojezdem 280 km a vysokou maximální rychlostí 165 km/h. Na českém trhu je nový vůz k dostání od 730 000 Kč.

Novinka – Kia Soul EV

Na trhu je relativně nový, vyrábí se teprve od roku 2014. Uvádí se certifikovaný dojezd 150 km. Výhodou je prostorný interiér a maximální rychlost 145 km/h, kterou nezpomalí ani více pasažérů. V ČR si ho můžete pořídit za 850 000 Kč.

Škoda Citigo e iV a Enyaq

Svoje první elektrické auto nedávno představila i automobilka Škoda Auto. Malý městský vůz nabízí dojezd až 265 km a maximální rychlost 130 km/h. Malý vůz ideální na cesty po městech stojí 430 000 Kč. Výroba tohoto vozu však už skončila. Automobilka nyní vyrábí a prodává menší elektrické SUV s označením Enyaq. Auto plné moderních technologií koupíte za cca 1 050 000 Kč.  

Elektrický medvěd – Mercedes-Benz B ED

Ve srovnání s konkurenty je těžší o stovky kilogramů, což se projevuje i na jízdě. Dojezd auta činí 200 kilometrů, je ale možné si připlatit balíček Range Plus, který díky lepšímu dobíjení baterií zvyšuje rychlost nebo dojezd vozu asi o 30 kilometrů. Jeho cena je stanovena na 1 020 000 Kč.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.