E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké elektromobily si můžete v Česku pořídit?

Pro podnikatele
Elektřina Automobil

  • Trh s elektromobily je ještě v plenkách a na výraznější zlevnění elektromobilů si budeme muset chvíli počkat.
  • Přesto je ale nabídka elektromobilů v ČR relativně široká.
  • Na použitelný lidový elektromobil stále čekáme.

Nabídka elektrických vozů je v česku překvapivě široká. Jaké elektromobily si nyní můžete pořídit?

Když nemusíte příliš šetřit – Tesla

Jedná se o jeden z nejdražších (a nejvýkonnějších) elektrovozů. Na výběr existuje už několik modelů. Cena těchto dnes už obecně známých luxusních elektromobilů startuje na 2 000 000 Kč. Brzy snad ale bude v Česku v prodeji i nový vůz Tesla Model 3 s cenou okolo 850 000 Kč.

Volkswagen – Čeká se na cenově přístupné auto

Cenově dostupný elektromobil, ale na úkor výkonu. Momentálně se na českém trhu prodávají 2 typy:

  • Volkswagen e-Golf – Jeden z nejlépe prodávaných elektromobilů na světě, v ČR byl vyhlášen jako ekologické Auto roku 2018, novější varianta zvýšila dojezd až na 300 km.
  • Volkswagen e-Up – Typický městský elektromobil s kratším dojezdem 130 km.

Volkswagen připravuje nový model Neo, který slibuje přijatelnou cenu a zároveň slušný dojezd. V prodeji by měl být za 2 roky.

Nejprodávanější – Nissan Leaf

V současnosti nejprodávanější elektromobil. Nejnovější model je tak oblíbený, že se nestíhá vyrábět. Ceny v ČR se pohybují zhruba od 850 000 Kč.

Auto z recyklovaných materiálů – BMW i3

Normovaný dojezd je po dodání baterie s větší kapacitou asi 200 km. Řidič i3 má k dispozici tři jízdní režimy, a pokud nepoužívá klimatizaci či topení, dojezd může na jedno nabití dosáhnout až 300 km. Jeho cena na českém trhu startuje na hodnotě cca. 1 000 000 Kč.

Rychlý a poměrně levný – Hyundai Ioniq Electric

Elektromobil překvapí delším normovaným dojezdem 280 km a vysokou maximální rychlostí 165 km/h. Na českém trhu je nový vůz k dostání od 879 000 Kč.

Novinka – Kia Soul EV

Na trhu je relativně nový, vyrábí se teprve od roku 2014. Uvádí se certifikovaný dojezd 150 km. Výhodou je prostorný interiér a maximální rychlost 145 km/h, kterou nezpomalí ani více pasažérů. V ČR si ho můžete pořídit za 849 980 Kč.

Drahé vozítko – Aixam E-City Pack

Auto, které díky nízké maximální rychlosti 45 km/h mohou řídit mladí od 15 let. Jedná se tedy vyloženě o městské auto, kterým se dopravíte do školy nebo za prací. Cena tohoto elektromobilu startuje na 439 000 Kč.

Elektrický medvěd – Mercedes-Benz B ED

Ve srovnání s konkurenty je těžší o stovky kilogramů, což se projevuje i na jízdě. Dojezd auta činí 200 kilometrů, je ale možné si připlatit balíček Range Plus, který díky lepšímu dobíjení baterií zvyšuje rychlost nebo dojezd vozu asi o 30 kilometrů. Jeho cena je stanovena na 1 020 000 Kč.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.