E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON.
Poradí s úsporou energiešetrnou dopravou a mnoha dalšími záležitostmi. 

Jaká je cena kWh energie?

Elektřina Osvětlení Teplo Spotřebiče Moderní technologie

  •  Cena kWh energie podle státní správy a oborových sdružení dosahuje 1 až 5 korun.
  •  Cena kWh energie se také liší tím, z jakého zdroje je získána.

Mezi základní jednotky, kterými měříme spotřebu energie, je kilowatthodina (kWh), která odpovídá práci stroje s výkonem jeden kilowatt po dobu jedné hodiny. V praxi se setkáte také s jednotkou megawatthodina - tedy s tisícem kilowatthodin.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Svoji hodnotu má spotřeba, ale také úspora. V programu Benefit můžete získávat až 1 500 Kč za meziročně ušetřenou elektřinu!

Cena kWh energie získané z různých zdrojů

Tržní hodnoty shrneme tabulkou. Ovšem samotná cena kWh, zbavená kontextu, může mást. Poměrně draze vychází elektřina, která dokáže více než jenom vytopit domácnost. Rozsvítí zářivku, udrží v provozu ledničku, pračku nebo počítač. Cena kWh energie pouze říká, jakou tržní hodnotu má práce, vytvářená výkonem 1 kilowatt (1 000 wattů) po dobu 1 hodiny.

Zdroj - cena kWh Cena Kč/kWh
Tepla z pelet 0,95 - 1,25
Ze zemního plynu 1,49 - 3,31
Tepla z teplárny 1,96 – 2,27
Elektřiny 2,54 – 5,20

Běžná maloobchodní cena kWh energie je uvedená podle Klastru Česká peleta (pro pelety), Teplárenského sdružení ČR (teplárny) a Energetického regulačního úřadu (elektřina a plyn – Tiskové zprávy z 26. 11. 2015). Uvedené hodnoty zahrnují všechny poplatky a daně, ale jsou pouze orientační. Nezapočítáváme náklady na nový vytápěcí systém, rozvody, údržbu apod. Cenové rozptyly závisejí především na prodejci, regionu a výrobní surovině (například teplárny bývají levnější, když spalují uhlí, než když spalují zemní plyn), v případě plynu také na velikosti spotřeby, v případě elektřiny na distribuční sazbě.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Zdá se vám, že platíte zbytečně moc za elektřinu? Spočítejte si na naší kalkulačce, kolik můžete ročně ušetřit!  

Oproti elektřině vychází levněji zemní plyn, který zůstává nejpopulárnějším zdrojem vytápění v tuzemských domácnostech. Zemní plyn sice nerozsvítí žárovku, ale teplo vytváří poměrně levně a komfortně. Celková cena kWh energie zahrnuje několik poplatků, které najdete přehledně rozepsané ZDE.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.