E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaká je cena kWh energie?

Elektřina Osvětlení Teplo Spotřebiče Moderní technologie
  •  Cena kWh energie podle státní správy a oborových sdružení dosahuje 1 až 5 korun.
  •  Cena kWh energie se také liší tím, z jakého zdroje je získána.

Mezi základní jednotky, kterými měříme spotřebu energie, je kilowatthodina (kWh), která odpovídá práci stroje s výkonem jeden kilowatt po dobu jedné hodiny. V praxi se setkáte také s jednotkou megawatthodina - tedy s tisícem kilowatthodin.

Svoji hodnotu má spotřeba, ale také úspora. S elektřinou od nás můžete za dva roky ušetřit až 11 756 Kč. Podívejte se jak.

Cena kWh energie získané z různých zdrojů

Tržní hodnoty shrneme tabulkou. Ovšem samotná cena kWh, zbavená kontextu, může mást. Poměrně draze vychází elektřina, která dokáže více než jenom vytopit domácnost. Rozsvítí zářivku, udrží v provozu ledničku, pračku nebo počítač. Cena kWh energie pouze říká, jakou tržní hodnotu má práce, vytvářená výkonem 1 kilowatt (1 000 wattů) po dobu 1 hodiny.

Zdroj - cena kWh Cena Kč/kWh
Dřevní pelety  1 - 1,20
Zemní plyn 1,49 - 3,31
Centrální zásobování teplem 2,05
Elektřina 2,54 – 4,80

Běžná maloobchodní cena kWh energie je uvedená podle aktuálních údajů Klastru Česká peleta (pro pelety), Teplárenského sdružení ČR (teplárny) a dodavatelů energií. Uvedené hodnoty zahrnují všechny poplatky a daně, ale jsou pouze orientační. Nezapočítáváme náklady na nový vytápěcí systém, rozvody, údržbu apod. Cenové rozptyly závisejí především na prodejci, regionu a výrobní surovině (například teplárny bývají levnější, když spalují uhlí, než když spalují zemní plyn), v případě plynu také na velikosti spotřeby, v případě elektřiny na distribuční sazbě.

Zdá se vám, že platíte zbytečně moc za elektřinu? Spočítejte si na naší kalkulačce, kolik můžete ročně ušetřit!  

Oproti elektřině vychází levněji zemní plyn, který zůstává nejpopulárnějším zdrojem vytápění v tuzemských domácnostech. Zemní plyn sice nerozsvítí žárovku, ale teplo vytváří poměrně levně a komfortně. Celková cena kWh energie zahrnuje několik poplatků, které najdete přehledně rozepsané ZDE

Věděli jste ale také, že vhodnou volbou tarifu můžete znatelně snížit své platby za elektřinuUšetřete za energii s E.ON.

Ještě nejste zákazníkem E.ON? Staňte se jím! Uděláme vám nezávaznou nabídku!

Společnost E. ON Energie, a.s., IČ: 260 78 201 bude zpracovávat Vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou Vaše práva, se dozvíte zde.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.