E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je to virtuální baterie a jak funguje?

Chytrá domácnost Úspory elektřiny Fotovoltaika Alternativní energie Moderní technologie

  • Virtuální baterie umožňuje „skladovat“ elektřinu vyrobenou v domácí solární elektrárně.
  • Díky virtuální baterii nemusíte vlastnit drahý akumulátor, abyste svoji solární elektrárnu mohli provozovat co nejefektivněji. Rychleji se vám proto vrátí taky investice, kterou jste do elektrárny vložili.
  • Funguje na principu „skladování" přebytečné elektřiny přímo v distribuční síti. Tuto elektřinu pak spotřebujete později.

Domácí solární elektrárna je výborným prostředkem k tomu, abyste byli energeticky nezávislejší a mohli šetřit elektřinou.  Slunce svítí zadarmo. Proč by vám tedy nemohlo také vyrábět elektřinu nebo ohřívat vodu? Se solární energií je ale jedna drobná potíž. Fotovoltaické panely na střeše domu totiž vyrábí nejvíc elektřiny přes den, kdy ji většinou zase tak moc nepotřebujeme. Právě proto je obvykle součástí domácí solární elektrárny i nějaká akumulace energie.

TIP

Ušetřete díky energii ze slunce. Spočítejte si kolik můžete s vlastním solárním systémem ušetřit. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 170 000 Kč.

Může to být třeba elektrický bojler. V takovém případě vám solární elektřina vyrobená přes den ohřeje teplou vodu, kterou můžete využít kdykoli později. Často se domácí solární elektrárny doplňují o akumulátor. Ten se přes den nabije a večer z něj čerpáte elektřinu. I virtuální baterie, kterou pro své zákazníky nabízíme, akumuluje elektřinu ze solární elektrárny pro pozdější spotřebu. Nemusíte si ale díky ní kupovat skutečné baterie, které jsou drahé.

Virtuální baterie – uložte si elektřinu na později

Virtuální baterie funguje ve výsledku stejně, jako běžný akumulátor. Pro „uskladnění“ energie se ale místo baterie používá přímo elektrická distribuční síť. V ostrém provozu všechno běží tak, že nevyužitá elektřina se z vaší domácí solární elektrárny vrací do sítě, kde ji využívá někdo, kdo ji zrovna potřebuje. Tuto energii, kterou vám přesně změří elektroměr, si pak později můžete vzít zase zpátky.

Podívejte se, jak může taková virtuální baterie fungovat:

  • Dopoledne: Slunce svítí, solární elektrárna vám vyrobila 5 kWh energie. Nejste doma, elektřinu jste proto nespotřebovali, ale dodali ji do distribuční sítě – tím jste „nabili“ svoji virtuální baterii.
  • Večer: Slunce už nesvítí, vy ale můžete spotřebovat 5 kWh energie zdarma (neplatíte za silovou elektřinu). Dodali jste je totiž do sítě dopoledne.  Množství dodané a spotřebované elektřiny přitom hlídá elektroměr a všechny důležité údaje o výrobě i spotřebě najdete taky na webu, přímo na zákaznickém portálu virtuální baterie.

Virtuální baterie zlepšuje finanční návratnost solární elektrárny

Virtuální baterii nabízíme jen těm zákazníkům, kteří si od nás nechají nainstalovat domácí solární elektrárnu. Protože se přebytečná energie ukládá přímo do distribuční sítě, musíme mít jistotu, že je z technického hlediska všechno úplně bez nejmenší chybičky. Jedná se o službu, která solární elektrárnu doplňuje a zefektivňuje její provoz. Díky lepšímu využití vyrobené elektřiny se taky o několik let zkracuje finanční návratnost vaší elektrárny. Chcete solární elektrárnu i s virtuální baterií? Kontaktujte nás!

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.