E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké jsou výhody horského elektrokola?

  • Horská elektrokola oceníte hlavně v náročnějším terénu.

  • V ČR se prodávají značky Leader Fox, KTM, Apache Hawk a další.

  • Aktuální modely jsou s velikostí kol 26", 27,5" a 29" palců.

Elektrický pohon se nevyhýbá ani horským kolům. Elektrické horské kolo je možné využívat i v náročnějším horském terénu. Je oceňováno pro stabilitu, bezpečnost a lehký pohyb v náročném stoupání. Na českém trhu jsou k dostání značky jako E-totem Powerful, 4freetime mtb, Apache Hawk 29, KTM, Leader Fox nebo AGOGS Uphill MTB. Při koupi horského elektrokola si pohlídejte hlavně kapacitu a značku baterie a výkon motoru. Motor může být umístěn buď klasicky v náboji kola, nebo připojen ke středovému složení.

Elektrokola jsou dnes již běžnou součástí provozu. Díky přidanému elektromotoru a akumulátoru ulehčují od náročného šlapání do kopce, jsou ekologická a pohodlná. Dobití baterie trvá průměrně 2-5 hodin, samotná dojezdová schopnost elektrokola je od 35 do 65 km, dle baterie, typu kola a také způsobu jízdy. Pokud se baterie vybije, lze cestu dokončit jako na běžném kole.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!