Co je to Modrá úsporám? 0

Jako Modrá úsporám se neoficiálně označuje nový dotační program Ministerstva životního prostředí, jehož úkolem je podporovat šetrné hospodaření s vodou.  
Dotační program Modrá úsporám by měl být spuštěn letos na podzim a bude určen pro ty, kdo chtějí vybudovat třeba zahradní jezírko. 

Na základě stále rostoucího sucha na území ČR se Ministerstvo životního prostředí rozhodlo pro nový dotační program, který má za úkol podpořit úspornější hospodaření s vodou. Novému dotačnímu programu se začalo říkat Modrá úsporám – dotaci v něm bude možné získat hlavně na vybudování domácí nádrže na vodu nebo zahradního jezírka. Start programu se očekává na podzim.

Podrobnosti o dotacích v rámci Modré úsporám ještě nejsou známy. Nepůjde však o tak komplexní program, jako je třeba Zelená úsporám. Očekávají se dotace v řádu desetitisíců korun, podle realizovaných opatření. Také alokovaná částka ("volné" peníze, které budou na dotacích úspěšným žadatelům rozdány) bude nejspíš menší. 

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.