E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co je dotační program Dešťovka?

  • Jako Dešťovka se označuje nový dotační program Ministerstva životního prostředí, jehož úkolem je podporovat šetrné hospodaření s vodou.  
  • Dotační program je určen pro ty, kdo chtějí k domu instalovat nádrž na dešťovou vodu a tup používat nejen pro zalévání zahrady, ale třeba i pro splachování toalet.

Na základě stále rostoucího sucha na území ČR se Ministerstvo životního prostředí rozhodlo pro dotační program, který má za úkol podpořit úspornější hospodaření s vodou. Tomuto dotačnímu programu se nyní říká Dešťovka – dotaci v něm je možné získat hlavně na vybudování domácí nádrže na dešťovou vodu a její využitá pro zálivku zahrady a domácnost . 

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Tento dotační program se dělí do tří základních skupin:

  • Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady - dotace na retenční nádrž ve výši až 20 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže. Maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. Dříve byla tato dotace omezena jen na domácnosti v obcí s nedostatkem vody, nyní již ale může do příspěvek na retenční nádrž požádat každý.    
  • Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady - dotace ve výši až 30 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže na systém zachytávání srážkové vody a jejího použití na splachování toalet. 
  • Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody - dotace ve výši až 60 000 Kč + 3 500 Kč/m3 + 10 000 Kč na přípravu projektu na systém a technologie pro využití srážkové vody v domácnosti.  

Dešťovka