E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je dotační program Dešťovka?

  • Jako Dešťovka se označuje nový dotační program Ministerstva životního prostředí, jehož úkolem je podporovat šetrné hospodaření s vodou.  
  • Dotační program je určen pro ty, kdo chtějí k domu instalovat nádrž na dešťovou vodu a tup používat nejen pro zalévání zahrady, ale třeba i pro splachování toalet.

Na základě stále rostoucího sucha na území ČR se Ministerstvo životního prostředí rozhodlo pro dotační program, který má za úkol podpořit úspornější hospodaření s vodou. Tomuto dotačnímu programu se nyní říká Dešťovka – dotaci v něm je možné získat hlavně na vybudování domácí nádrže na dešťovou vodu a její využitá pro zálivku zahrady a domácnost . 

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Tento dotační program se dělí do tří základních skupin:

  • Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady - dotace na retenční nádrž ve výši až 20 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže. Maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. Dříve byla tato dotace omezena jen na domácnosti v obcí s nedostatkem vody, nyní již ale může do příspěvek na retenční nádrž požádat každý.    
  • Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady - dotace ve výši až 30 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže na systém zachytávání srážkové vody a jejího použití na splachování toalet. 
  • Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody - dotace ve výši až 60 000 Kč + 3 500 Kč/m3 + 10 000 Kč na přípravu projektu na systém a technologie pro využití srážkové vody v domácnosti.  

Dešťovka

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.