E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké jsou dotace na kotle v roce 2021?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Veřejný sektor Investice Teplo
  •  Kotlíkové dotace jsou poměrně velkorysé - je možné získat 70 - 80 % uznatelných nákladů v maximální částce 127 500 Kč.
  •  Podobně jako v předchozích letech se očekává velký zájem žadatelů.
  •  Dotaci je možné získat na nákup ekologického kotle na biomasu, plynového kondenzačního kotle nebo tepelného čerpadla. 
  • Poslední šance! Kotlíkové dotace běží nejspíš naposled.

V roce 2020 proběhla třetí a pravděpodobně poslední vlna kotlíkových dotací. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mohli požádat o poměrně velkorysý příspěvek na nový a moderní zdroj tepla. Kotlíkové dotace jsou opravdu štědré - v rámci kotlíkových můžete dostat až 127 500 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. Zda budou dotace na kotle v nějaké formě pokračovat i v roce 2021 a dále, je zatím nejisté. 

Dotace na kotle pro čistší vzduch

Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Právě kvůli starým kotlům totiž obyvatelé hlavně menších města a vesnic v zimě dýchají znečištěný vzduch. Naopak moderní kotle jsou nejen úspornější, ale také podstatně méně kouří. Velkou výhodou nových kotlů jsou také lepší možnosti regulace výkonu topení a možnost jejich zapojení do chytré domácnosti.    

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.