E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak vysoké jsou dotace na kotle v roce 2017?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Veřejný sektor Investice Teplo

  •  I v roce 2017 bude možné získat dotace na nové ekologické kotle.
  •  Dotace jsou velkorysé - je možné získat 70 - 85 % uznatelných nákladů v maximální částce 150 000 Kč.
  •  Podobně jako v předchozích letech se očekává velký zájem žadatelů.
  •  Dotaci je možné získat na nákup ekologického kotle na biomasu, plynového kondenzačního kotle nebo tepelného čerpadla. 

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

 Podrobné informace získáte prostřednictvím specializovaného webu a na bezplatné zákaznické lince 800 77 33 22.

Dotace na kotle prospějí tuzemskému ovzduší

Dotace na kotle (známé jako "kotlíkové dotace") motivují k výměně starých, ručně přikládaných kotlů a místo nich podporují nízko-emisní zařízení na uhlí a biomasu, dále plynové kondenzační kotle, nebo tepelná čerpadla. Ekologické kotle jsou zároveň hospodárné, protože dosahují vyšší účinnosti. Díky pravidelné odborné údržbě taky snížíte riziko otravy oxidem uhelnatým a spotřebujete poměrně málo paliva.

O dotace na kotle můžete požádat počátkem roku 2017. Důvodů, proč modernizovat vytápění, je několik. Způsob vytápění prokazatelně ovlivňuje životní prostředí, přinejmenším v blízkém okolí. Emise vypouštějí především rodinné domy, které jsou postavené nízko, takže odpadní látky nemají prostor pro dostatečný rozptyl. Mysleme aspoň na malé děti, které bývají náchylnější na záněty dýchacích cest.

Využijte dotace na kotle již v roce 2017

Za kvalitní vytápění nemusíte platit vysoké částky. Stačí zavčas využít dotační výzvu, kterou očekáváme zkraje roku 2017. Dotace na kotle výrazně potěší vaši peněženku, kam vrátí 70 – 85 % nákladů na výměnu vytápěcího systému, které jsou uznatelné až do výše 150 000 Kč. Musíte si však pospíšit, u kotlíkových dotací platí, že zájem znatelně převyšuje nabídku a na všechny žadatele se nejspíš ani v roce 2017 nedostane. 

Ministerstvo životního prostředí odhaduje, že vyřazení dříve nebo později čeká zhruba 350 000 zastaralých kotlů. Za tímto účelem v rámci úvodní dotační výzvy, v letech 2016 a 2017 rozdělí asi 3 miliardy korun.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Navštivte naše poradenské centrum, abychom probrali možnosti energetických a finančních úspor osobně! Častým tématem našich konzultací jsou rekonstrukce domů, kvalitní osvětlení a vytápěcí systémy, nebo právě dotační programy.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.