E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké jsou dotace na kotle v roce 2019?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Veřejný sektor Investice Teplo

  •  Kotlíkové dotace jsou poměrně velkorysé - je možné získat 70 - 80 % uznatelných nákladů v maximální částce 127 500 Kč.
  •  Podobně jako v předchozích letech se očekává velký zájem žadatelů.
  •  Dotaci je možné získat na nákup ekologického kotle na biomasu, plynového kondenzačního kotle nebo tepelného čerpadla. 
  • Poslední šance! Kotlíkové dotace jsou letos nejspíš naposled.

Oblíbené kotlíkové dotace letos vstupují do své třetí a poslední vlny. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mají letos poslední možnost požádat o poměrně velkorysý příspěvek na nový a moderní zdroj tepla. Dotace jsou opravdu štědré - v rámci kotlíkových můžete dostat až 127 500 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. O dotace je velký zájem a získat je není úplně jednoduché. Odborníci proto radí s podáním žádosti příliš neváhat.

Dotace na kotle prospějí tuzemskému ovzduší

Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Tyto kotle už brzy nebude možné legálně provozovat a letošní kotlíkové dotace jsou tedy skvělou a poslední možností, jak na nový zdroj tepla získat státní příspěvek.

TIP

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Mezi podporovaná zařízení patří kotle na biomasu, plynové kotle a tepelná čerpadla. Těmito zdroji tepla musí žadatel nahradit starý kotel na tuhá paliva. Výše podpory může činit až 80 procent takzvaných uznatelných nákladů v maximální výši 120 000 korun. Že nevíte, co to je? Uznatelné náklady jsou nejen náklady na samotný kotel, ale i výdaje za jeho instalaci, rozvody  atd. S tím, co všechno můžete do uznatelných nákladů zahrnout, vám poradí třeba prodejce kotle, nebo naši odborníci na energetické poradenství.

Ale to není všechno. Pokud je výměna kotle realizována v obci, která se dlouhodobě potýká se znečištěným ovzduším (byla označena jako prioritní území), bude podpora navýšena o dalších 7 500 korun. Maximální částka kotlíkové dotace se tedy může vyšplhat až na 127 500 korun.

Jak velkou kotlíkovou dotaci můžete dostat

Zdroj tepla Výše dotace v procentech uznatelných nákladů  Výše dotace*
Tepelné čerpadlo 80 % 120 000 Kč
Automatický kotel na biomasu 80 % 120 000 Kč
Kotel na biomasu s ručním přikládáním 80 % 100 000 Kč 
Plynový kondenzační kotel  75 % 95 000 Kč

*) V prioritních oblastech se poskytuje bonus ve výši 7500 Kč.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.