E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké jsou dotace na kotle v roce 2019?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Veřejný sektor Investice Teplo
  •  Kotlíkové dotace jsou poměrně velkorysé - je možné získat 70 - 80 % uznatelných nákladů v maximální částce 127 500 Kč.
  •  Podobně jako v předchozích letech se očekává velký zájem žadatelů.
  •  Dotaci je možné získat na nákup ekologického kotle na biomasu, plynového kondenzačního kotle nebo tepelného čerpadla. 
  • Poslední šance! Kotlíkové dotace jsou letos nejspíš naposled.

Oblíbené kotlíkové dotace letos vstupují do své třetí a poslední vlny. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mají letos poslední možnost požádat o poměrně velkorysý příspěvek na nový a moderní zdroj tepla. Dotace jsou opravdu štědré - v rámci kotlíkových můžete dostat až 127 500 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. O dotace je velký zájem a získat je není úplně jednoduché. Odborníci proto radí s podáním žádosti příliš neváhat.

Dotace na kotle prospějí tuzemskému ovzduší

Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Tyto kotle už brzy nebude možné legálně provozovat a letošní kotlíkové dotace jsou tedy skvělou a poslední možností, jak na nový zdroj tepla získat státní příspěvek.

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Mezi podporovaná zařízení patří kotle na biomasu, plynové kotle a tepelná čerpadla. Těmito zdroji tepla musí žadatel nahradit starý kotel na tuhá paliva. Výše podpory může činit až 80 procent takzvaných uznatelných nákladů v maximální výši 120 000 korun. Že nevíte, co to je? Uznatelné náklady jsou nejen náklady na samotný kotel, ale i výdaje za jeho instalaci, rozvody  atd. S tím, co všechno můžete do uznatelných nákladů zahrnout, vám poradí třeba prodejce kotle, nebo naši odborníci na energetické poradenství.

Ale to není všechno. Pokud je výměna kotle realizována v obci, která se dlouhodobě potýká se znečištěným ovzduším (byla označena jako prioritní území), bude podpora navýšena o dalších 7 500 korun. Maximální částka kotlíkové dotace se tedy může vyšplhat až na 127 500 korun.

Jak velkou kotlíkovou dotaci můžete dostat

Zdroj tepla Výše dotace v procentech uznatelných nákladů  Výše dotace*
Tepelné čerpadlo 80 % 120 000 Kč
Automatický kotel na biomasu 80 % 120 000 Kč
Kotel na biomasu s ručním přikládáním 80 % 100 000 Kč 
Plynový kondenzační kotel  75 % 95 000 Kč

*) V prioritních oblastech se poskytuje bonus ve výši 7500 Kč.