Jak funguje plynový kondenzační kotel se zásobníkem? 16

Plyn Teplo Spotřebiče Investice Moderní technologie

  •  Kondenzační kotel vyrábí tepelnou energii spalováním zemního plynu a zkapalňováním horké páry.
  •  Dosahuje přitom účinnosti až 110 % - oproti tradičním kamnům (“wafkám“) ušetří zhruba čtvrtinu peněz.
  •  Plynový kondenzační kotel se zásobníkem může vytápět interiér, nebo připravovat vodu pro mytí a sprchování. Stále udržuje rezervoár hřejivé  tekutiny, abyste mohli nárazově vyčerpat větší množství.

Kondenzační kotel se zásobníkem vybírejte podle velikosti

Příprava teplé vody patří ke každodennímu životu doma, ale také na pracovišti. Hřejivá tekutina efektivně smývá mastnotu, pot a špínu, nebo slouží jako teplonosné médium. Kondenzační kotel se zásobníkem může fungovat na principu cirkulace. Ohřátá kapalina koluje za pomoci čerpadla mezi zdrojem tepla (kondenzačním plynovým kotlem) a výměníkem (například radiátorem).

Nejmenší zásobníky mají objem 5 až 15 litrů, velké pojmou 200 až 1 000 litrů. Mnoho ohřívačů disponuje vestavěnou nádobou, takže nepotřebují žádné složité propojovací příslušenství a bývají prostorově úsporné. Externí zásobník zabere více místa, ale podle svých možností a představ můžete volit mezi poměrně většími objemy.

TIP

Kondenzační kotel se zásobníkem vám poslouží dlouho a účinně díky každoročním kontrolám. Svěřte veškeré servisní práce odborníkům, abyste nemuseli sami hlídat termíny ani revidovat výsledné výkazy. Profesionální technici průběžně zajistí čistotu otopné soustavy a správné nastavení kondenzačního kotle, takže ušetříte náklady na palivo i provoz zařízení.

 

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.