E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak obtížná je přestavba na elektromobil?

Automobil Elektřina Emise Kutil
  • O přestavby běžných vozidel na elektromobily se pokoušejí hlavně technicky zdatní nadšenci.
  • Existují však firmy, které takto elektromobily staví. Profesionální přestavba běžného vozu na elektrický pohon ale není levná.  
  • Přestavba na elektromobil teoreticky sníží provozní náklady až na čtvrtinu.

 

Starší škodovka na elektrický pohon? Proč ne? Někteří odvážní kutilové se do přestaveb běžných benzinových aut na elektrický pohon pouštějí. Ovšem není to snadný úkol. I když je elektrický pohon ve srovnání s benzinovým nebo naftovým motorem v základu daleko jednodušší, je potřeba při přestavbě auta na elektřinu řešit celou řadu problémů. A to nejen technických, ale i legislativních. Podle některých názorů je dokonce téměř nemožné takto upravené auto v Česku legálně provozovat.

Přesto však existují kromě nadšenců i firmy, které vám udělají elektromobil třeba ze zánovní Škody Fabia. Za takovou přestavbu si pak účtují zhruba 200 000 Kč. Takto upravené auto by ale mělo mít přibližně čtvrtinové provozní náklady. Elektromobilů přestavěných z běžných aut ale zatím na českých silnicích moc nepotkáte. A tak tomu asi bude i v blízké budoucnosti.  

 

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.