E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak provádět třídění plastů?

Odpad Etika Česká republika

  •  Česká domácnost vytřídí průměrně 25 kg plastů ročně.
  •  Tyto odpadky většinou sbíráme do pytlů, speciálních košů nebo obyčejných krabic, a následně vyhazujeme do žlutého kontejneru.
  •  Aby třídění plastů nedoporovázel zápach, vypláchněte obaly vodou.

Češi jsou odborníci na třídění plastů

V tuzemsku recyklujeme asi 60 % PET láhví a ve třídění plastů patříme mezi nejzodpovědnější státy Evropské unie. Máme pořádnou motivaci. Vždyť rozkládání pohozené PET láhve ve volné přírodě trvá 100 let! Informace o třídění umělohmotných materiálů naleznete na veřejných sběrných nádobách, které mají žlutou barvu.

Podle technického vybavení místních recyklačních linek zahrnuje třídění plastů v některých obcích též nápojové kartony. Jinak do žlutého kontejneru vhazujeme pouze následující předměty:

  • fólie, sáčky, plastové tašky, balící fólie od spotřebního zboží
  • sešlápnuté PET láhve
  • obaly od pracích, čisticích a kosmetických přípravků
  • kelímky od jogurtů, mléčných výrobků
  • obaly od CD disků

Jak si ulehčit třídění plastů

Láhvím nemusíte odlepovat etikety. Ale odstraňujte uzávěry, aby pracovníci na dotřiďovací lince mohli slisovat „petky“ do balíků. Případné zbytky potravin, olejů a dalších nečistot vymyjte. Při třídění plastů odpad zmačkejte nebo sešlápněte, aby nezabíral zbytečně mnoho místa. Vyhozené PET láhve potom vyplňují několikrát menší prostor a celý sběr vychází levněji.

TIP

Věděli jste, že 30 PET láhví obsahuje dostatek materiálu pro výrobu fleecové bundy? Na tričko stačí pouhých 5 „petek“! S tříděním odpadu vám dále pomůže časopis ENERGY GLOBE.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.