E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké jsou optimální teploty v místnostech?

  • Základem úsporného vytápění je příliš nepřetápět a zároveň topit tak, aby teplota v místnostech moc nekolísala.

  • Vyhláška č. 194/2007 Sb. předepisuje výpočtovou teplotu v obývaných místnostech 20 °C, v koupelně pak 24 °C a v předsíni pak 15 °C.

  • Pro úspory můžete snížit teplotu v kuchyni třeba na 19 °C a v ložnici na 17 – 18 °C.

  • Pokud máte na radiátorech termostatické hlavice, nastavte je na požadovaný stupeň - obvykle poloha číslo tři – a jemným pootočením doleva či doprava teplotu regulujte.

Vyhláška č. 194/2007 Sb., která mimo jiné stanovuje pravidla pro vytápění, uvádí výpočtovou teplotu v obývaných místnostech 20 °C. O výpočtové teplotě mluví proto, že jde o normovanou hodnotu pro další projekční výpočty. V praxi lze samozřejmě doma nastavit teplotu tak, aby vám maximálně vyhovovala.

RADA

Získejte dotaci na kondenzační plynový kotel, na automatický kotel na tuhá paliva nebo na tepelné čerpadlo. Ušetřete na vytápění s E.ON.

Optimální teploty v obývaných místech se pohybují okolo 20 – 21 °C. Obecně se ale vyplatí nepřetápět a volit teplotu spíše nižší. Přetápění je totiž nejen zbytečně náročné na energie, ale má také negativní vliv na lidské zdraví.

Optimální teploty v místnostech:

  • Obývací pokoj: 20 – 21 °C
  • Ložnice: 16 - 18 °C
  • Kuchyně: 18 °C
  • Chodba, schodiště: 10 - 15 °C
  • Koupelna: 24 °C
RADA

Termostatické hlavice – používejte je správně

Termostatická hlavice se zavíráním a otevíráním ventilu na radiátoru stará o to, aby teplota v místnosti zůstala stále stejná. Nastavte ji proto na požadovanou hodnotu – typicky na číslo tři – a takto ji ponechejte. Na noc pak můžete termostatickou hlavici o jeden dílek stupnice přivřít. Rozhodně ale s hlavicí nemanipulujte do úplného zavření či otevření. Takto si totiž jen rozkolísáte teplotu v místnosti, ale vaše topení nebude úsporné.

Kromě dodržování optimálních pokojových teplot je dobré myslet na snižování teploty během doby, kdy nejste doma. Před odchodem nastavte teplotu na 16 °C a po návratu ji opět zvyšte. Pokud vaše domácnost disponuje chytrým nastavením vytápění, můžete si teplotu zvýšit dálkově již před návratem a přijít do příjemně vyhřátého interiéru. Topení však nevypínejte úplně, vychladnou stěny a okenní rámy.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.