E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké (ne)výhody má elektroskútr?

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Životní prostředí

  •  Dokonale elegantní dopravní prostředek nevypouští do vzduchu škodlivé emise a nesmrdí. Elektroskútr nevypouští do vzduchu škodlivé  emise a  nesmrdí, navíc dosahuje vysoké rychlosti, aniž byste museli šlapat a jízda přitom stojí poměrně málo peněz.
  •  Problém nastává, pokud vybijete baterii daleko od elektrické zásuvky.

RADA

Obchodníci popisují baterie různými jednotkami, které musíme při srovnávání sjednotit. Množství energie (ve watthodinách - Wh) orientačně spočítáme tak, že vynásobíme elektrický náboj (v ampérhodinách - Ah) a elektrické napětí (ve voltech - V). Například: Hodnoty akumulátoru 12V/80Ah znamenají, že elektroskútr může před dalším nabitím využít nanejvýš 960 Wh energie.

Na elektroskútr většinou potřebujete řidičský průkaz

Na pomyslné škále dopravních prostředků jsme mezi bicykly a motorkami. Detaily upřesňuje evropská směrnice 2006/126/ES. Elektroskútry můžeme formálně považovat za mopedy, pokud jejich maximální konstrukční rychlost přesahuje 25 km/h, ale nepřekračuje 45 km/h. Většinou tedy potřebujete řidičský průkaz skupiny AM, anebo ještě vyšší skupiny A1 pro lepší motory do výkonu 11 000 W. 

Rychlost 25 km/h podle svého prodejce nepřekročí například elektroskútr Power. Mnohem rychleji pojedou Guewer Classic, a především Akumo 800, pro které potřebujeme řidičské průkazy skupin AM nebo A1. Posledně jmenovaným strojem urazíme vzdálenost mezi Prahou a Žatcem, aniž bychom museli dobíjet baterii. Kilometr jízdy může stát jenom 20 haléřů. Dojezd elektroskútrů na jedno nabití baterie se pohybuje obvykle okolo 70 km - 100 km podle kapacity akumulátoru a stylu jízdy. To na obvyklé městské ježdění většinou stačí. Na dlouhém výletě ale budete muset baterie nejspíš někde nabíjet. 

TIP

Elektrokola, elektrokoloběžky nebo elektroskútry si můžete vyzkoušet díky E-půjčovnám E.ON. Jejich přehled a tipy na výlety najdete zde.

Model Cena Motor Baterie Hmotnost
Elektroskútr Power 28 800 Kč 500 W 960 Wh 65 kg
Elektroskútr Guewer Classic 31 400 Kč 2 000 W 1 920 Wh 90 kg
Elektroskútr Akumo 800 85 990 Kč 8 000 W 3 100 Wh 149 kg

Každý uvedený elektrický skútr popisujeme podle aktuálních obchodních nabídek a uživatelských testů. Cena zahrnuje DPH, váha je včetně všech součástek. Motor specifikujeme jmenovitým výkonem (watty – W), baterii kapacitou (watthodinami – Wh).

TIP

Vybitý elektroskútr musíte k nejbližší elektrické zásuvce dotlačit. Jistě znáte lehčí a ještě „zelenější“ dopravní prostředek, který můžete částečně nebo úplně pohánět šlapáním. Na značková elektrokola vám zprostředkujeme slevu až 4 000 Kč! Nahlédněte do akčního katalogu, kde najdete městské, krosové, trekingové, horské, dámské i skládací modely.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.