E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaký je nejvyhledávanější motor pro elektrokolo? Bosch

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Česká republika Životní prostředí
  •  Elektrokolo Bosch pomáhá cyklistovi až do rychlosti 45 km/h. 
  •  Motor elektrokola váží méně než 4 kg. Německé systémy pro elektrokolo Bosch obsahují baterie, které váží 2 až 2,7 kg.

Řada výrobců instaluje na svoje stroje čínské motory 8Fun, které najdeme například i v systému Apache Power. Některé parametry jsou shodné skoro všude: Jmenovitý výkon dosahuje 250 W a napětí 36 V. Ovšem odborní recenzenti chválí především elektrokolo Bosch, nebo Yamaha. Střídavě dostává lepší známky německá, či japonská technologie, protože obě procházejí vývojem, mají různé kombinace a odlišné jsou také požadavky hodnotitelů.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!

Elektrokolo Bosch pomáhá cyklistovi až do rychlosti 45 km/h

  • Motor váží méně než 4 kilogramy. Standardně usnadňuje jízdu maximálně do rychlosti 25 km/h, ve speciálním provedení elektrický pohon asistuje až do 45 km/h (takové rychlosti může ale kolo dosahovat pouze na soukromých komunikacích, v ČR není provoz takového stroje na veřejných komunikacích legální).
  • Německé systémy pro elektrokolo Bosch obsahují baterie, které váží 2 až 2,7 kg. Mají kapacitu 300 až 625 Wh, nabití trvá 2 a půl až 4 a půl hodiny. Nabíječka nepotřebuje nutně síťové napětí 230 V, stačí třeba automobilový zapalovač cigaret (pak ale bude nabíjení trvat výrazně déle).
  • Součástí je kontrolní displej, který zobrazuje například rychlost, ujetou vzdálenost a taky zbývající obsah baterie na 5stupňové škále. V nabídce najdete „palubní počítač“ včetně navigace, hlásiče spálených kalorií a chytrého telefonu.
  • Můžete nastavit výkon motoru. Elektrokolo Bosch pojede v nejrychlejším režimu TURBO, pomalejších SPORT, TOUR, anebo nejúspornějším ECO. Ve svojí nejlepší verzi má automatickou přehazovačku, která reaguje na změny terénu.

Zaujaly vás pohonné systémy na elektrokolo Bosch? Před nákupem raději požádejte prodejce o zkušební projížďku. Kromě odborné rady a technických specifikací je důležitý především váš osobní pocit, který budete zažívat na silnicích, cyklostezkách nebo horských pěšinách.