E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaký motor může mít elektrokolo? Yamaha versus Bosch

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Životní prostředí
  •  Kola s automatickým pohonem příjemně usnadňují cestování, mezi nejlepší motory zrychlují patří například Yamaha a Bosch.
  •  Všechny německé systémy Bosch váží dohromady méně než 6,7 kg.
  •  Motor Yamaha váží 3,5 kilogramu, baterie přidává dalších 2,9 nebo 3,8 kg.

Řada výrobců instaluje na svoje stroje čínské motory 8Fun, které najdeme například i v systému Apache Power. Některé parametry jsou shodné skoro všude: Elektrická asistence bývá omezena rychlostí 25 km/hodinu, jmenovitý výkon dosahuje 250 W a napětí 36 V.

Recenzenti chválí především elektrokolo Yamaha, nebo Bosh. Střídavě dostává lepší známky japonská, či německá technologie, protože obě procházejí vývojem, mají různé kombinace a odlišné jsou také požadavky hodnotitelů.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!

Elektrokolo Yamaha poslouží jako měřítko kvality

  • Motor váží 3,5 kilogramu, baterie přidává dalších 2,9 nebo 3,8 kg.
  • Japonské systémy pro elektrokolo Yamaha zahrnují baterie s kapacitou 400 nebo 500 Wh, jejichž nabití trvá 3 a půl nebo 4 hodiny.
  • Součástí je kontrolní displej, který zobrazuje například rychlost, kapacitu baterie na 10stupňové škále nebo čas. Můžete nastavit výkon motoru. Elektrokolo Yamaha pojede v nejrychlejším režimu HIGH, pomalejších STD, ECO, +ECO, anebo „pouze“ vaším šlapáním.
  • Pro srovnání, všechny německé systémy Bosch váží dohromady méně než 6,7 kg. Kapacity baterií sahají od 300 po 500 Wh, plné nabití trvá 2 a půl až 4 a půl hodiny.

Zaujaly vás pohonné systémy na elektrokolo Yamaha? Před nákupem raději požádejte prodejce o zkušební projížďku. Kromě odborné rady a technických specifikací je důležitý především váš osobní pocit, který budete zažívat na silnicích, cyklostezkách nebo horských pěšinách.