E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik energie a peněz spotřebuje elektrická tříkolka?

Moderní technologie Životní prostředí
  •  Elektrická tříkolka funguje obdobně jako elektrokolo.
  •  Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje okolo 15 000 Kč. 
  •  Díky dobré stabilitě na zpevněném povrchu si elektrické tříkolky nachází oblibu hlavně mezi seniory.
  •  Výhodou elektrických tříkolek je také snadná přeprava menších nákladů.

Hledáte dopravní prostředek vhodný na nákupy nebo jen kratší projížďky? Dobře ovladatelná elektrická tříkolka je ideálním dopravním i přepravním prostředkem, a to zejména pro seniory.

Rozdíl oproti běžným tříkolkám je v přidaném elektromotoru a baterii, který značně ušetří lidskou námahu. Jízda na elektrické tříkolce je podobná, jako na běžném elektrokole - šlapete na pedály a motor vám s jízdou pomáhá. Stejně jako elektrokola má i většina elektrických tříkolek tři režimy jízdy (různou intenzitu elektrické dopomoci ke šlapání), které si řidič nastavuje dle svých potřeb.

Dojezdová vzdálenost elektrických tříkolek se pohybuje od 40 do 60 km na jedno nabití baterie. Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje kolem 15 000 Kč. Propracovanější stroje se mohou cenově přiblížit až ke stotisícům korun.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!

Pozor na jízdu po nezpevněných cestách

S tříkolkou najedete pohodlně na drobné překážky, jako je například patník. Pozor by si ale řidiči měli dát na nerovném terénu, ke kterému nejsou tříkolky příliš vhodné a kde může dojít i k jejich převrácení. Právě kvůli vratkosti doporučují výrobci elektrické tříkolky využívat spíše pro dopravování na zpevněných, zejména asfaltových cestách.