E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak levná může být pračka A+++?

Spotřebiče Elektřina Voda Rodinný rozpočet Moderní technologie

  •  Pračka A+++ ušetří oproti svým nejstarším předchůdkyním až 60 % elektřiny a 75 % vody.
  •  Nejnižší spotřeba elektřiny byla původně vyjadřována energetickou třídou A, pojmenovanou úvodním písmenem abecedy.
  •  Novější a lepší technologie dostávají navíc označení plus. 

RADA

Evoluční nástupkyně valchy sice potřebuje elektřinu, ale většinu času zůstává odpojená, takže energii neodebírá. Toho využijte a vybírejte mezi objemnějšími modely. Větší pračka s označením nejvyšší energetické třídy zužitkuje méně pracích cyklů na stejnou práci, což znamená další snížení provozních nákladů. Vícečlenná domácnost využije přístroj s kapacitou 8 kilogramů.

Správně vybraná pračka A+++ má dostatečný objem

Zúžili jste výběr na dostatečně objemné modely? Pokračujme dalšími kroky. Výrobci často lákají zákazníky na slovní spojení levná pračka a vysoké otáčky, ale pozor:

  • Levná pračka znamená někde 5 000 Kč, jinde 70 000 Kč.
  • Pračka A+++ zvládne svůj úkol při 800 otáčkách za minutu. Vysoké frekvence kolem 1 800/min. jsou výhodné spíše při používání sušičky. Moderní pračka s označením nejvyšší energetické třídy dokáže sama automaticky vybrat počet otáček podle nastaveného programu.

Levná pračka není v rozpočtu skoro znát

Levná pračka A+++ spotřebuje tak málo elektrické energie, že dřívější favoritku třídy A lehce pošle do starého železa.

Energetická třída Náklady na spotřebu (1 rok) Náklady na spotřebu (7 let)
Levná pračka A+++ 600 Kč 4 200 Kč
Pračka A++ 850 Kč 5 950 Kč
Pračka A+ 1 200 Kč 8 400 Kč
Pračka A 1 450 Kč 10 150 Kč

Údaje v tabulce jsme spočítali podle namátkou vybraných elektrospotřebičů stejné kapacity. Při nákupu pamatujme, že chceme ušetřenými penězi minimálně vyrovnat vstupní investici!

TIP

Všechny velké domácí spotřebiče najdete v našem internetovém obchodě. Levná pračka splní vysoká očekávání, pokud ji budete používat hospodárně: Zapínejte ji pouze naplněnou, upřednostňujte prací prášek účinný při nižších teplotách (ale pozor, aby nebyl příliš drahý!), volte krátké prací programy, snižte teplotu z 90 °C na 60 °C. Případné trable raději předvídejte a využijte službu E.ON Servis+, která zahrnuje pozáruční odborné opravy!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.