E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké dotace nabízí Nová zelená úsporám 2020?

Rodinný rozpočet Investice Stavební úpravy Moderní technologie Veřejný sektor
 • V rámci programu Nová zelená úsporám je možné žádat o dotaci mimo jiné na zateplení domu, výměnu oken a dveří, modernizaci vytápění, výměnu kamen, instalaci aktivního větracího systému nebo zelenou střechu.
 • O dotace je možné žádat až do roku 2021, kdy bude toto kolo programu ukončeno a pravděpodobně bude spuštěno další.
 • Dotace je možné získat také na výstavbu rodinných domů v pasivním a nízkoenergetickém standardu.

Výše dotace v rámci programu Nová zelená úsporám záleží na účinnosti provedených opatření ("čím lépe zateplíte, tím větší dotaci dostanete") a také na výši celkové investice. Maximální podpora dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů (pro rodinné domy), nebo 10 milionů Kč a 20 % uznaných nákladů (pro bytové domy). Připraveny jsou také bonusy pro případ, že současně využijete také Kotlíkových dotací.

Nová zelená úsporám 2020

Ministerstvo životního prostředí před lety obnovilo známý a oblíbený dotační program Zelená úsporám, pozměnilo jeho název a postupně zlepšilo podmínky pro žadatele - nyní je možné dostat dotaci třeba pouze na výměnu oken, nebo na fotovoltaickou elektrárnu či na realizaci zelené střechy. Dotace v rámci programu Nová zelená úsporám mohou získat hlavně majitelé rodinných domů, program ale podporuje také výstavbu bytových domů.

Na co je možné získat dotaci v rámci Nové zelené úsporám:

Získejte dotaci na kotel nebo tepelné čerpadlo od E.ON. S jejím vyřízením vám pomůžeme.

 • Zateplení obálky budovy, střechy, stropu, podlahy, výměna oken a dveří,
 • podporována je také výstavba extenzivních a polointenzivních zelených střech,
 • na venkovní stínicí techniku (žaluzie, rolety, slunolamy) - ať již s ručním nebo automatickým ovládáním,
 • systémy pro využití tepla z odpadní vody, 
 • výměna neekologického zdroje tepla (spalujícího například uhlí, koks, uhelné brikety nebo mazut) a instalace hospodárnějšího (například kotle na biomasu, tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle),
 • výměna starého elektrického topení za systém s tepelným čerpadlem,
 • výměna starých kamen na tuhá paliva (pokud slouží jako hlavní zdroj tepla v domě) za moderní a ekologičtější systém vytápění, jako je tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel, nebo kamna či krb na biomasu,
 • instalace solárního termického systému pro ohřev vody nebo fotovoltaiky,
 • instalace automatického větracího systému, který zvládá rekuperaci tepla (zužitkuje tepelnou energii odpadního vzduchu),
 • výstavba rodinného domupasivním standardu (díky moderním architektonickým postupům, zateplení a automatickému větrání), výstavbu domu v nízkoenergetickém standardu (dům však musí mít instalován systém aktivního větrání s rekuperací tepla)

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.