E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Obstojí elektromotorka jako dopravní prostředek?

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Životní prostředí
  •  Elektromotorky zatím zůstávají na okraji zájmu. To se ale může brzy změnit.
  •  Elektrické motocykly nabízí  zejména výrobci z Asie, pěkný stroj má v nabídce také tradiční značka Harley-Davidson. 

Pravověrní motorkáři jimi zatím spíš pohrdají, ale výrobci elektrickým motocyklům věří. Elektromotorky nabízí zatím jen omezený dojezd okolo 100- 150 km, pro běžné ježdění okolo města to ale stačí. Výrobci už na specializovaných veletrzích představili celou řadu konceptů a některé elektrické motorky se již běžně prodávají. Nabízí obvykle levný a tichý provoz a velmi svižnou akceleraci.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.

Na trhu najdete především lehčí elektrické stroje a to jak endura do terénu tak i silniční motocykly. Svůj elektrický model nedávno představila také americká legenda Harley-Davidson, za jejich luxusní e-motorku ale zaplatíte cca 700 000 Kč. Zajímavé modely také průběžně představují i různí čínští  a tchajwanští výrobci. Pěkný koncept high-tech elektrického motocyklu také nedávno ukázala firma BMW. S elektrickými motorkami se proto zřejmě budeme vedle již běžných elektroskútrů v blízké budoucnosti setkávat stále častěji.