E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jsou výhodné pasivní domy na klíč?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice Životní prostředí

  •  Pokud byste rádi přenechali veškeré starosti se stavbou domu odborníkům, můžete požádat zkušeného architekta, aby vypracoval speciální  projekt pro konkrétní pozemek.
  •  Nebo lze využít pasivní domy na klíč. Řešením často bývá předpřipravená „stavebnice“, kterou montážní firma kompletně smontuje na určeném  pozemku, abyste se mohli okamžitě nastěhovat.

TIP

Pasivní dům na klíč může na vašem pozemku vyrůst rychle a levně. Cena hrubé dřevostavby nemusí překročit milion Kč, i když započteme práci a DPH! Počet pokojů záleží na vás. Zastavěná plocha zabírá 108 m2, užitková plocha 93,6 m2.

Pasivní domy na klíč svoji pořizovací cenu vrátí

Projektové a stavební náklady závisejí na obytné ploše, kvalitě izolačních materiálů a technologií (především automatického větracího systému). Pasivní domy na klíč aktuálně stojí 1 až 5 milionů Kč. Ovšem pokud opravdu splňují mezinárodní standardy energetické úspornosti, postupně svoji cenu vrátí.

Pasivní domy na klíč hodné svého jména musejí udržet normální pokojovou teplotu, aniž byste spotřebovali vytápěním 15 nebo více kilowatthodin (kWh) energie na metr čtvereční ročně. Musí stačit hlavně teplo, které vyzařuje slunce, běžné domácí spotřebiče a živí obyvatelé stavby. Větrání probíhá automaticky, takže stále dýcháte čerstvý vzduch. Pasivní domy na klíč potřebují na vytápění zhruba desetinovou finanční částku, ve srovnání s tradičními stavbami.

RADA

Pasivní domy na klíč po většinu roku nemusejí aktivně vyrábět teplo, ovšem pro zimní období bývají vybavené například tepelným čerpadlem. Kdybyste hledali stejnou technologii, zprostředkujeme vám slevu na značkové přístroje Vaillant a Protherm. Ale vzhledem k pořizovací ceně a nízké spotřebě energie vycházejí v pasivním domě lépe například elektrické přímotopy.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.