E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jsou výhodné pasivní domy na klíč?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice Životní prostředí
  •  Pokud byste rádi přenechali veškeré starosti se stavbou domu odborníkům, můžete požádat zkušeného architekta, aby vypracoval speciální  projekt pro konkrétní pozemek.
  •  Nebo lze využít pasivní domy na klíč. Řešením často bývá předpřipravená „stavebnice“, kterou montážní firma kompletně smontuje na určeném  pozemku, abyste se mohli okamžitě nastěhovat.

Pasivní dům na klíč může na vašem pozemku vyrůst rychle a levně. Cena hrubé dřevostavby nemusí překročit milion Kč, i když započteme práci a DPH! Počet pokojů záleží na vás. Zastavěná plocha zabírá 108 m2, užitková plocha 93,6 m2.

Pasivní domy na klíč svoji pořizovací cenu vrátí

Projektové a stavební náklady závisejí na obytné ploše, kvalitě izolačních materiálů a technologií (především automatického větracího systému). Pasivní domy na klíč aktuálně stojí 1 až 5 milionů Kč. Ovšem pokud opravdu splňují mezinárodní standardy energetické úspornosti, postupně svoji cenu vrátí.

Pasivní domy na klíč hodné svého jména musejí udržet normální pokojovou teplotu, aniž byste spotřebovali vytápěním 15 nebo více kilowatthodin (kWh) energie na metr čtvereční ročně. Musí stačit hlavně teplo, které vyzařuje slunce, běžné domácí spotřebiče a živí obyvatelé stavby. Větrání probíhá automaticky, takže stále dýcháte čerstvý vzduch. Pasivní domy na klíč potřebují na vytápění zhruba desetinovou finanční částku, ve srovnání s tradičními stavbami.

Pasivní domy na klíč po většinu roku nemusejí aktivně vyrábět teplo, ovšem pro zimní období bývají vybavené například tepelným čerpadlem. Kdybyste hledali stejnou technologii, zprostředkujeme vám slevu na značkové přístroje Vaillant a Protherm. Ale vzhledem k pořizovací ceně a nízké spotřebě energie vycházejí v pasivním domě lépe například elektrické přímotopy.

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.