E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Solární panely - cena?

Pro podnikatele
Elektřina Fotovoltaika Moderní technologie Investice Rodinný rozpočet

  •  I sluneční paprsky jsou zdrojem energie.
  •  Praktickým problémem zůstává, nakolik účinné, dostupné a atraktivní jsou solární panely. 
  •  Cena technologie klesá, ale na tuzemských domech jsou stále spíše výjimečné.
  •  Přitom návratnost může díky státní dotaci trvat 6 až 10 let.

Za kolik peněz solární panely koupíte, záleží na řadě faktorů. Levným řešením jsou solární panely od asijských výrobců. Riskujete ale nižší výkon a kratší životnost. Dražší jsou solární panely od renomovaných firem, které dosahují vyšší účinnosti a delší životnosti. Cena by proto při výběru této technologie neměla být jediným kritériem. Pokud vás navíc zajímá solární energetika v domácnosti, navštivte náš specializovaný web a šetřete se solárními panely od E.ON

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Provozujete solární elektrárnu? Společnost E.ON spolupracuje s malými výrobci včetně domácností a odkupuje elektřinu za výhodných podmínek.

Cena solárních panelů pro ohřev vody

Za instalaci metru čtverečního solárních kolektorů sloužících k ohřevu vody zaplatíte zhruba mezi 6 000 a 20 000 korunami. Počítejte s tím, že v našich podnebných podmínkách následně získáte z uvedené plochy zhruba 350 až 500 kilowatthodin (kWh) energie ročně. Návratnost prověřme v modelovém příkladu.

  • Při ohřevu vody v bojleru zaplatíte za kWh elektřiny zhruba 3 koruny.
  • Za instalaci metru čtverečního solárních kolektorů můžete dát 6 000 korun. Teoreticky potom potřebujete vyrobit 2 000 kWh, abyste se dostali aspoň na běžnou cenu 3 Kč/kWh. Ovšem prakticky musíte započítat ještě další náklady, jako například za solární regulátor, měnič a případně akumulátor.
  • Když uvážíme, že na čtverečním metru solární technologie vyrobíte zhruba 350 kWh ročně, návratnost potrvá vzhledem ke všem nákladům více než 6 let. Prodejci slibují, že solární kolektory vydrží přes 20 let.

Cena solárních panelů pro výrobu elektřiny

Metr čtvereční fotovoltaické elektrárny je levnější. Stát vás bude kolem 7 000 korun a vyrobí zhruba 140 kWh ročně. Výhodnost investice opět propočítejme na náhodně vybraném příkladu.

  • Za kilowatthodinu elektřiny z centrální distribuční sítě v nejčastější sazbě D02d zaplatíte bezmála 5 korun.
  • Za   metr čtvereční fotovoltaických panelů  dáte asi 7 000 korun. Takže potřebujete vyrobit 1 400 kWh, abyste se dostali aspoň na běžnou cenu 5 Kč/kWh.
  • Když uvážíme, že na čtverečním metru vyrobíte zhruba 140 kWh ročně, návratnost potrvá 10 let. Prodejci slibují, že fotovoltaické panely vydrží přes 20 let.
EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Ušetřete díky energii ze slunce. Spočítejte si kolik můžete s vlastním solárním systémem ušetřit. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 105 000 Kč.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.