E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak velkou dotaci dostanu na výměnu kotle?

Jak ušetřit na energii Rodinný rozpočet Plyn Teplo

  • V rámci kotlíkových dotací je možné obdržet státní příspěvek na nový kotel ve výši až 127 500 Kč.
  • Dotace na kotle z programu Nová zelená úsporám jsou ve srovnání s kotlíkovými dotacemi nižší.
  • Záleží také na typu kotle. Největší jsou dotace na automatický kotel na tuhá paliva.

V rámci kotlíkových dotací můžete na kotel na biomasu dostat až 127 500 Kč. To ale platí jen v ideálním případě, že se vaše místo bydliště nachází v některé z prioritních oblastí, kde je více znečištěné ovzduší. Výše dotace závisí též na typu kotle. Největší státní příspěvek je stanoven na automatické kotle na biomasu. Jedná se o kotle zpravidla na pelety, které mají instalován zásobník s automatickým přikládáním paliva. Takové kotle jsou velmi úsporné, ekologické a nabízejí komfortní ovládání a dobré možnosti regulace výkonu. Jsou ale rovněž poměrně drahé.

TIP

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

O něco menší jsou dotace na kotle s ručním přikládáním paliva a kotle na plyn. Přesné nejvyšší částky dotací najdete v tabulce níže. Nezapomeňte též, že výše kotlíkových dotací mají svůj strop v přesně daném procentu uznatelných nákladů. Jde o náklady, které můžete do žádosti o dotaci zahrnout, a počítá se do nich nejen cena samotného kotle, ale také cena za rozvody, radiátory a náklady na instalaci a projekt.

Kotlíkové dotace – Výše dotací na kotle podle technologie

Technologie kotle

Nejvyšší procento uznatelných nákladů

Výše dotace

Automatický kotel na biomasu

80 %

120 000 Kč

Kotel na biomasu s ručním přikládáním

80 %

100 000 Kč

Plynový kondenzační kotel

75 %

95 000 Kč

Nová zelená úsporám

Dotaci na nový kotel lze získat i v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Je zde ale jedno velké omezení: dotaci v rámci NZÚ na nový kotel můžete dostat jen tehdy, pokud se na vás nevztahují podmínky kotlíkových dotací. Pokud tedy měníte kotel v rodinném domě, a váš kraj vypsal kotlíkové dotace, musíte využít jen tento dotační program. V rámci Nové zelené úsporám ale mohou čerpat dotace i právnické osoby. Zejména pro malé a střední firmy proto mohou být tyto dotace zajímavé. Dotace v rámci Nové zelené úsporám jsou omezené na nejvýše 50 % uznatelných nákladů.

Nová zelená úsporám – Výše dotací na kotle a krbová kamna

Technologie zdroje tepla

Dotace se současným zateplením domu

Dotace bez zateplení domu

Kotel na biomasu s ruční dodávkou paliva

50 000 Kč

40 000 Kč

Kotel na biomasu se samočinnou dodávkou paliva

100 000 Kč

80 000 Kč

Krbová kamna na biomasu s teplovodním výměníkem s ruční dodávkou paliva

50 000 Kč

40 000 Kč

 

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.