E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak velkou dotaci na využití solární energie mohu dostat?

Chytrá domácnost Úspory elektřiny Úspory energií Alternativní energie

  • Dotace na solární zařízení do rodinného domu můžete čerpat v rámci programu Nová zelená úsporám.
  • Záleží přitom, jakým způsobem budete solární energii ve svém domě využívat.
  • Podporovány jsou jak jednoduché systémy pro ohřev vody, tak solární elektrárny s akumulací energie.

Pokud chcete ve svém domě využívat solární energii, dotační program Nová zelená úsporám je pro vás jako stvořený. Nabízí totiž dotace pro majitele rodinných domů, kteří hodlají využívat solární energii pro ohřev vody nebo pro výrobu elektřiny, kterou v domě spotřebují. Abyste dotaci na solární technologie získali, nemusíte dům zateplovat. Ale můžete. A na co všechno lze dotaci získat?

Dotace na solární ohřev vody

Solární ohřev vody je nejjednodušší cestou, jak doma začít využívat energii ze slunce. Dotace v rámci Nové zelené úsporám vám nabízí nezanedbatelný příspěvek k nákladům na celou technologii, což vám velmi zkrátí finanční návratnost celého systému.

TIP

Ušetřete díky energii ze slunce. Spočítejte si kolik můžete s vlastním solárním systémem ušetřit. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 170 000 Kč.

Nová zelená úsporám podporuje obě technologie solárního ohřevu vody – termickou i fotovoltaickou. Tedy jak běžné teplovodní solární kolektory, tak i fovotoltaické panely, jejichž elektřina pak ohřívá vodu v bojleru. Chcete-li se o technologiích solárního ohřevu vody dozvědět více, přečtěte si náš samostatný podrobnější článek. Jak velkou dotaci můžete na solární ohřev vody dostat, vám napoví tabulka níže.

Typ systému

Výše podpory

Solární termický systém na přípravu teplé vody

35 000 Kč

Solární termický systém na přípravu teplé vody a přitápění

50 000 Kč

Fotovoltaický systém pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem

35 000 Kč

Dotace na solární elektrárnu

Pokud chcete využít dotaci na domácí solární elektrárnu, musíte splnit několik technických požadavků. Vaše solární elektrárna musí být připojena k elektrické distribuční soustavě a musí jít o menší elektrárnu s výkonem do 10 kWp. Podporovány jsou i solární elektrárny s akumulací energie do teplé vody nebo s akumulací elektřiny do baterie. Tabulku s výší dotací najdete níže. A nezapomeňte, že se získáním dotace na solární technologie vám umíme pomoci!

Typ systému

Výše podpory

Fotovoltaický systém bez akumulace s tepelným využitím přebytků a celkovým využitelným ziskem ≥ 1 700 kWh/rok

55 000 Kč

Fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 1 700 kWh/rok

70 000 Kč

Fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 3 000 kWh/rok

100 000 Kč

Fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 4 000 kWh/rok

150 000 Kč

Fotovoltaický systém efektivně spolupracující se systémem vytápění a přípravy teplé vody s tepelným čerpadlem

150 000 Kč

Fotovoltaika pro ohřev vody a výrobu elektřiny s ukládáním “přebytků” do baterie 155 000 Kč
Fotovoltaika pro ohřev vody a výrobu elektřiny s ukládáním “přebytků” do baterie - Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj 170 000 Kč
TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.