E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké jsou ceny plynu?

Pro podnikatele Plyn Teplo
  • Čím větší spotřebu zemního plynu ve firmě máte, tím ochotněji vám dodavatelé nabídnou slevu.
  • V průměru dnes firmy platí kolem 1,2 až 1,5 korun za odebranou kilowatthodinu.
  • Cenu plynu můžete optimalizovat výběrem dodavatele nebo produktů. Úspory jsou v řádech tisíců a desetitisíců korun.

Když ve firmě provozujete kondenzační kotel, používáte zemní plyn na ohřev vody nebo jím poháníte specifické technologie, vyplatí se zamyslet se nad tím, zda opravdu máte tu nejlepší cenu na trhu. Ušetřit totiž můžete desítky tisíc korun ročně.

Vyšší spotřeba, nižší ceny plynu

Kolik za zemní plyn zaplatíte, záleží především na spotřebě vaší firmy. Samotné ceníky dodavatelů jsou rozdělené do několika částí podle spotřeby. Na nejnižší ceny dosáhnou podniky, jejichž spotřeba přesáhne 63 MWh ročně. Čím vyšší spotřebu firmy mají, tím jsou dodavatelé ochotnější zlevňovat a nabídnout individuální ceny zemního plynu.

1.

Obchod v Táboře

Obchod v Táboře je vytápěný zemním plynem a ročně spotřebuje kolem 36 000 kWh zemního plynu. Za odebranou kilowatthodinu zaplatí 1,32 korun. Za měsíční poplatky ročně vydá 6 866 korun. Ročně za zemní plyn utratí 54 386 korun.

2.

Pekárna v Českých Budějovicích

Pekárna v Českých Budějovicích spotřebuje kolem 85 000 kWh zemního plynu ročně. Kilowatthodinu odebírá za 1,23 korun. Za měsíční poplatky ročně vydá 20 129 korun. Zemní plyn provozovnu ročně stojí 124 679 korun.

Jak ušetřit za zemní plyn?

Zemní plyn dnes firmám prodává kolem 80 dodavatelů a jejich ceny se výrazně liší. Čím vyšší spotřebu podnik má, tím více může ušetřit. Úspory se přitom pohybují v řádech desítek tisíc korun ročně. Většinou ale není nutné hned přistupovat ke změně dodavatele.

Každá energetická firma nabízí hned několik produktů s různými cenovými podmínkami. Firmy s vyšší spotřebou zemního plynu (zpravidla nad 35 000 kWh ročně) dosáhnou na individuální ceny zemního plynu, které zohledňují jejich specifické potřeby.

Zdraží zemní plyn?

Zemní plyn je komodita, jejíž ceny jsou v posledních letech poměrně stabilní. Zemního plynu je dostatek a ropa, na kterou je cena plynu navázána, se nyní prodává za asi 50 dolarů za barel. Lze proto předpokládat, že v dohledné době zůstanou ceny plynu na podobné úrovni jako nyní.

Na pravidelné revize plynového kotle už nemusíte myslet. S tarifem Komplet plyn je zařídíme  a zaplatíme za vás!