Zlevňujeme ceny
elektřiny i plynu

Jako první dodavatel v Česku plošně snižujeme ceny energií pod úroveň cenového stropu.

Připravili jsme pro vás aktuální informace k novým cenám i nastavení záloh.

Slíbili jsme vám, že jakmile to půjde, upravíme koncové ceny pro naše zákazníky. Na nic jsme proto nečekali a ceny jsme se rozhodli snížit hned, jak nám to situace na trhu dovolila. Většina nových ceníků začne platit 15. 2. 2023, některé pak 1. 3. 2023.

Proč zlevňujeme

Pozitivní vývoj cen

Reagujeme na pozitivní vývoj cen na velkoobchodním trhu. Elektřinu zlevňujeme o 18 % a plyn o 13 %. Naše ceny jsou díky tomu několik set korun pod cenovým stropem.

Nakupujeme odpovědně

Máme zodpovědnou nákupní strategii. Energie nakupujeme dlouhodobě a průběžně, abychom vám zajistili dostatek elektřiny i plynu za stabilní cenu.

Snížení spotřeby energií

Naši zákazníci meziročně spotřebovali o 20 % energií méně, než jsme předpokládali. Nemuseli jsme tedy dokupovat tolik energií za vysoké ceny, a to jsme mohli promítnout do zlevnění.

Zálohy si zatím neupravujte

Většině z vás jsme je na přelomu roku zkontrolovali a měly by být nastavené správně. Do nejbližšího vyúčtování je tak prosím neměňte. 

Koho se zlevnění týká
Energie zlevníme milionu domácností a malých podnikatelů

Od 15. 2. 2023 zlevňujeme všechny nefixované ceníky, které jsou nad vládou stanoveným cenovým stropem. Těmto zákazníkům zlevňujeme energie pod úroveň cenového stropu, a zastropování se jich tak už nebude týkat.

Zlevníme i zákazníkům, kteří mají ceny nad cenovým stropem zafixované na jeden rok. Díky energiím, které zákazníci za loňský rok ušetřili, totiž dokážeme ceny na rok 2023 udržet na nižší úrovni. Proto jsme se rozhodli snížit ceny i u většiny dražších fixovaných tarifů. Zlevnění u nich začne platit 1. 3. 2023.

Jak zlevňování probíhá

Oznámíme vám novou cenu

Začátkem března vám pošleme dopis nebo e-mail s informací, jak se vás zlevnění týká. Přiložíme i srovnání vaší původní a nové ceny.

Všechno uvidíte v Energii24

Aktuální informace o své smlouvě, ceníku i nastavení záloh najdete v zákaznickém portále nebo mobilní aplikaci Energie24.

Své zálohy neměňte

Vaše zálohy jsme nedávno kontrolovali a máte je nastavené správně. Proto vám je teď doporučujeme neměnit a počkat do nejbližšího vyúčtování.

Novou cenu získáte automaticky

Vy teď nemusíte dělat nic, nižší cena vám začne platit automaticky.

Kolik ušetříte

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON Elektřina s platností od 31. 12. 2022, vládou zastropované ceny od 1. 1. 2023 a nové ceny od 15. 2. 2023. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D a má velikost jističe 3x25 A.  Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v elektroenergetice.

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON Standard plyn s platností od 31. 12. 2022, vládou zastropované ceny od 1. 1. 2023 a nové ceny od 15. 2. 2023. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D. Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v plynárenství.

Co vás často zajímá

Cenu jsme se rozhodli snížit hned, jak nám to situace na trhu dovolila. Proto se mohlo stát, že jsme vám nejdříve poslali informaci o zdražení a po několika týdnech vám cenu o něco zlevňujeme. Celkové navýšení ceny se nám tím podařilo zmírnit a vaše nová cena bude pod vládou stanoveným cenovým stropem. Pokud chcete mít jistotu, jaká cena vám platí, podívejte se do aktuálních ceníků. Informaci o své ceně najdete také v zákaznickém portále Energie24.

Zálohy jsme vám nedávno kontrolovali a v tuto chvíli byste je měli mít nastavené správně. Proto vám doporučujeme počkat do nejbližšího vyúčtování a do té doby si zálohy neměnit. Informace o nastavení záloh najdete v zákaznickém portále Energie24

Pokud máte akční ceník s fixací, která vám v dohledné době skončí, přejdete na jiný ceník. Bude sice vyšší než váš původní ceník, ale vaše cena energií zůstane pod vládou stanoveným stropem. Naše ceníky jsme totiž plošně zlevnili. O změně ceny vám dáme vědět s dostatečným předstihem.

Pokud máte cenu nad cenovým stropem zafixovanou na rok, zlevnění se vás také týká. Díky snížení meziroční spotřeby energií dokážeme ceny na rok 2023 udržet na nižší úrovni. Proto jsme se rozhodli snížit ceny i u tarifů fixovaných na jeden rok. Zlevníme je od 1. 3. 2023.

Pokud nám to situace na trhu dovolí a ceny dlouhodobě poklesnou, samozřejmě opět snížíme i koncové ceny pro naše zákazníky. 


Pomohly vám informace na této stránce?