Aktuální informace
o cenách energií

Zjistěte, co dělat po skončení fixace
nebo jak přejít na jiný tarif 

Máme jedny z nejnižších cen na trhu

Poradíme vám s fixací nebo se změnou tarifu

Jako spolehlivý dodavatel se o vás postaráme

Co dělat, když vám končí fixace ceny

Po skončení fixace musíme váš ceník přizpůsobit aktuální situaci na trhu. I když v současné době ceny energií opět klesají, jsou stále vyšší než v době, kdy jste si původní cenu zafixovali.

Do vaší nové ceny ale rovnou započítáme aktuální zlevňování – její celkový růst proto nebude tak velký.


Máte 2 možnosti, jak postupovat

Než vám fixace skončí, dostanete dopis nebo e-mail s informací, kdy se to stane a do jakého ceníku automaticky přejdete. Vy se pak můžete rozhodnout, jestli si nový ceník necháte, nebo uzavřete jinou smlouvu a zafixujete si o něco výhodnější cenu na další období.

Je lepší si cenu zafixovat, nebo ne?

Ani my nedokážeme přesně odhadnout, jak se ceny energií budou dál vyvíjet. Máme ale řešení pro všechny případy:

  • Pokud jste spíš opatrní a máte rádi jistotu, doporučujeme vám si současné poměrně výhodné ceny energií na pár let zafixovat. V elektřině i plynu nabízíme tarify s fixací na 2 roky. Jsou jedny z nejvýhodnějších na trhu a tarify Komplet zahrnují i šikovné služby navíc.
  • Pokud věříte, že ceny energií budou dál klesat, nebo se vám do fixace nechce, zůstaňte zatím na tarifu, který máte teď. Situaci na trhu stále sledujeme, a když bude pozitivní vývoj pokračovat, zohledníme to v koncových cenách pro zákazníky.

Jak si zajistíte co nejvýhodnější cenu energií?

Zvažte přechod na jiný tarif

Ať už vám končí fixace, nebo jen zvažujete změnu tarifu, můžete si sjednat některý z našich tarifů s fixací na 2 roky. V naší kalkulačce zjistíte, jestli se vám vyplatí.

Při potížích s placením využijte státní pomoc

Pokud se dostanete do potíží s placením zvýšených nákladů na energie, můžete využít některou z forem státní pomoci. Víc informací najdete níž na této stránce.

Dejte si pozor na podezřelé nabídky

Někteří menší dodavatelé nabízí elektřinu nebo plyn za podezřele nízké ceny. Nenechte se nachytat a nepodepisujte nic, co byste si důkladně nepřečetli. Ne všichni totiž splní to, co slíbí.

Zůstaňte u stabilního dodavatele

V Česku se na nás spoléhá přes 1,4 milionu zákazníků. Postaráme se o vás i v této složité době.

Spočítejte si, jestli se vám vyplatí
přejít na jiný tarif

Podívejte se do naší kalkulačky a spočítejte si, jak se vám nový tarif vyplatí. Když budete chtít, můžete si ho rovnou sjednat online. Cenu si navíc zafixujete na 2 roky. 

Proč naše ceny neklesají tak rychle jako na burze?

V článku na E.ON Rádci vám srozumitelně vysvětlíme principy fungování trhu s energiemi i to, jak pro vás energie nakupujeme.

To mě zajímá

Doporučení přímo pro vás

Co vás často zajímá

Pomohly vám informace na této stránce?