Změna ceny po
skončení fixace

Zjistěte, co vás čeká po skončení
fixace vaší ceny energií

Jako spolehlivý dodavatel se o vás postaráme

Vaše nová cena bude pod cenovým stropem

Poradíme vám, jak na úspory energií

Proč vám pro skončení fixace musíme zvýšit cenu

Pokud jste doteď měli zafixovanou cenu elektřiny nebo plynu, zdražování ani zlevňování se vás netýkalo. Po skončení fixace ale musíme váš ceník přizpůsobit aktuální situaci na trhu. Velkoobchodní ceny elektřiny za poslední roky totiž vzrostly o 280 % a plynu dokonce o 360 %.

Situace se ale konečně mění k lepšímu a ceny energií pomalu klesají. Proto do vaší nové ceny rovnou započítáme aktuální zlevňování, a tím její celkový růst o něco zmírníme. Vaše nová cena bude dokonce pod úrovní vládou stanoveného cenového stropu.

Od února 2023 jsme zlevnili elektřinu i plyn celkem milionu zákazníků, kteří měli cenu nad cenovým stropem. Všichni naši zákazníci tak za energie platí méně, než je tato stanovená hranice.

Informace na této stránce se vás týkají jen v případě, že vám končí fixace ceny a zároveň jste od nás dostali e-mail nebo dopis s oznámením o změně ceníku. 

Informace o tom, jestli je vaše cena fixovaná a do kdy, najdete v zákaznickém portále Energie24.

Přejít do Energie24

Co dělat po skončení fixace ceny?

Pokud vám navýšíme zálohy, upravte si jejich platby

Po zvýšení ceny energií vám raději zkontrolujeme i zálohy. Pokud vám nebudou stačit na pokrytí spotřeby, navýšíme vám je a dáme vám o tom vědět. Nezapomeňte si prosím včas správně nastavit jejich platby, aby nám v pořádku dorazily.

Při potížích s placením využijte státní pomoc

Pokud se dostanete do potíží s placením zvýšených nákladů na energie, můžete využít některou z forem státní pomoci. Víc informací najdete dole na této stránce.

Počkejte na výhodnější nabídku

Počkejte prosím, až připravíme nové nabídky pro naše zákazníky. Pak se budete moct rozhodnout, jestli svůj tarif změníte.

Zůstaňte u stabilního dodavatele

V Česku se na nás spoléhá přes 1,4 milionu zákazníků. Postaráme se o vás i v této složité době.

Pomoc při potížích s placením

Dostali jste se do finančních problémů kvůli vysokým nákladům na energie? Nenecháme vás v tom a pomůžeme vám najít to nejlepší řešení.

Zajímá mě to

Jak se změní vaše zálohy

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON ElektřinaTrend DUBEN s platností od 1. 4. 2022 a od 1. 4. 2023. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D a má velikost jističe 3x25 A. Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v elektroenergetice.

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON Trend plyn JARO s platností od 1. 4. 2022 a od 1. 4. 2023. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D.  Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v plynárenství.

Doporučení přímo pro vás

Co vás často zajímá

Pomohly vám informace na této stránce?