Informace k růstu
cen energií

V E.ONu děláme vše pro to, abychom vám
zdražování energií pomohli zvládnout,
a přinášíme rady, co v této situaci dělat

Jako spolehlivý dodavatel se o vás postaráme

Pomůžeme vám vyznat se ve státní podpoře

Poradíme vám, jak na úspory energií

Proč musíme zvyšovat ceny našim zákazníkům

V současné době ceny energií nejvíc ovlivňuje situace na Ukrajině. I když je Česká republika významným výrobcem energií, jsme součástí jednotného evropského trhu. I my proto – stejně jako ostatní dodavatelé – nakupujeme energie na burze.


Za poslední rok vzrostly velkoobchodní ceny elektřiny o 280 %, ceny plynu dokonce o 360 %. Na tento vývoj bohužel musíme reagovat. Díky tomu, že elektřinu i plyn nakupujeme postupně, ceny zvyšujeme jen v nejnutnější míře a děláme to až ve chvíli, kdy nemáme jinou možnost. 

Informace na této stránce se vás týkají jen v případě, že máte cenu bez fixace nebo vám fixace končí a zároveň jste od nás dostali e-mail nebo dopis s oznámením o změně ceníku. Tarify s fixní cenou samozřejmě platí a zdražení se na ně nevztahuje.

Informace o tom, jestli je vaše cena fixovaná a do kdy, najdete v zákaznickém portále Energie24.

Přejít do Energie24

Co dělat při růstu cen energií

Nechte si svůj tarif, fixní ceny jsou teď nevýhodné

Fixované tarify jsou teď pro stálé zákazníky drahé, protože energie musíme nakoupit jednorázově za současné vysoké tržní ceny. Proto vám fixní produkty aktuálně nenabízíme - nemusely by se vám vyplatit.

Pokud vám navýšíme zálohy, upravte si jejich platby

Po zvýšení ceny energií vám raději zkontrolujeme i zálohy. Pokud vám nebudou stačit na pokrytí spotřeby, navýšíme vám je a dáme vám o tom vědět. Nezapomeňte si prosím včas správně nastavit jejich platby, aby nám v pořádku dorazily.

Při potížích s placením využijte státní pomoc

Pokud se dostanete do potíží s placením zvýšených nákladů za energie, můžete využít příspěvek na bydlení od Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zůstaňte u stabilního dodavatele

V Česku se na nás spoléhá přes 1,3 milionu zákazníků. Postaráme se o vás i v této složité době.

Informace o státní pomoci

Připravili jsme pro vás přehledné informace o zastropování cen, úsporném tarifu a další pomoci od státu. Podívejte se, co získáte automaticky a o jakou podporu si můžete požádat.

Zajímá mě to

Jak se změní vaše zálohy

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON Elektřina s platností od 1. 9. 2022 a 31. 12. 2022. Zohlednili jsme vládou stanovený strop pro cenu elektřiny ve výši 6 050 Kč/MWh. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D a má velikost jističe 3x25 A.  Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v elektroenergetice.

V těchto modelových příkladech jsme srovnávali ceny z našeho ceníku E.ON Standard plyn s platností od 1. 9. 2022 a 31. 12. 2022. Zohlednili jsme vládou stanovený strop pro cenu plynu ve výši 3 025 Kč/MWh. Počítali jsme s tím, že se odběrné místo nachází na distribučním území EG.D.  Uvedené ceny jsou včetně DPH a cen za související služby v elektroenergetice.

Doporučení přímo pro vás

Co vás často zajímá

Pomohly vám informace na této stránce?