Ukončení smlouvy na dodávku energií

Poradíme Vám, jak zrušit odběrné místo a nechat odmontovat měřidlo.

Je pro nás důležité, abyste vždy měli informace, které potřebujete. Na této stránce se proto dozvíte všechno o ukončení smlouvy s E.ONem. Zjistíte, jak postupovat a jaké formuláře od vás budeme potřebovat.

Existuje několik důvodů, proč s námi můžete chtít ukončit smlouvu. Na jednotlivých záložkách jsme popsali, co v daném případě dělat.  

Jaké důvody to tedy můžou být?  

 1. Přepis smlouvy
  Tato záložka se vám hodí, pokud se stěhujete, kupujete nemovitost nebo řešíte pozůstalost.  
 2. Ukončení smlouvy s demontáží měřidla
  Tuto možnost vyberete, když už v odběrném místě vůbec nebudete odebírat energie a chcete odmontovat elektroměr nebo plynoměr.  
 3. Ostatní možnosti ukončení smlouvy
  Tuto záložku zvolte v případě, že z nějakého důvodu přemýšlíte o změně dodavatele. 

Přepis energií

Stěhujete se, kupujete nemovitost nebo bohužel řešíte pozůstalost? Přejděte prosím na stránku, která vás procesem přepisu provede.  

Jak na to

Pokud už v odběrném místě vůbec nechcete odebírat elektřinu nebo plyn, pošlete nám prosím vyplněnou Žádost o ukončení smlouvy. My váš odběr následně ukončíme a zařídíme u distributora odmontování měřidla.    


 1. Žádost si uložte do svého počítače.  
 2. Formulář vyplňte, vytiskněte a podepište.
 3. Dokument nascanujte nebo vyfoťte a pošlete nám ho na info@eon.cz. Dejte si jen prosím pozor na kvalitu snímku, abychom všechny údaje bez problémů přečetli.  
 4. Jestliže řešíte pozůstalost, přiložte do e-mailu i kopii úmrtního listu nebo jiného úředního dokumentu, ze kterého je patrné datum úmrtí.  
 5. Pokud byste si s čímkoli ve formuláři nevěděli rady, podívejte se na vyplněný vzor.

Potřebné dokumenty

Jaké informace od vás budeme potřebovat

EAN u elektřiny a EIC u plynu  
Tento kód potřebujeme ke komunikaci s distributorem a Operátorem trhu. Je to takové rodné číslo odběrného místa, bez kterého to prostě nejde. Najdete ho na faktuře za energie nebo přímo ve smlouvě.  
Adresa odběrného místa  
Bez ní bychom odběrné místo jen těžko hledali. Pokud bydlíte v bytovém domě, nezapomeňte prosím vyplnit i číslo bytu a patro.
Číslo elektroměru nebo plynoměru   
Výrobní číslo je pro nás velmi důležité. Ověříme si podle něj, jestli demontujeme správné měřidlo. Najdete ho přímo na přístroji.   
Informace o zákazníkovi  
Abychom mohli smlouvu ukončit a dát vám o tom vědět, potřebujeme tyto údaje: 
- vaše jméno 
- datum narození 
- adresu trvalého bydliště 
- korespondenční adresu 
- telefon 
- e-mail 
- váš podpis na formuláři žádosti 

Důvody ke změně dodavatele

Pokud přemýšlíte o přechodu k jinému dodavateli, sepsali jsme pro vás to nejdůležitější, co potřebujete vědět. Budeme ale rádi, když se nám ještě ozvete, abychom spolu probrali vaše možnosti u nás. Věříme, že se nám povede najít tarif, který splní vaše představy.

 • Nemovitost jste prodali nebo se stěhujete jinam  
  Může se stát, že odběrné místo, ke kterému se smlouva váže, už vám nepatří nebo z něj odcházíte. Zároveň ale nechcete odmontovat měřidlo, protože nový zákazník si vybral jiného dodavatele. V takovém případě od vás budeme potřebovat dokument, který potvrdí ztrátu vlastnického nebo užívacího práva. Může to být smlouva o prodeji nebo doklad o ukončení pronájmu. 
 • Končí vám období fixace  
  Smlouvu můžete vypovědět podle podmínek, které v ní máte uzavřené. Pokud nemáte smlouvu po ruce, její platnost a aktuální ceny si ověříte přes tlačítko v portále Energie24.  
  Zkuste si spočítat novou cenu v naší kalkulačce. A když nenajdete, co jste potřebovali, ozvěte se nám.     
 • Bude se vám měnit cena energií  
  O zvýšení ceny vám dáme vědět e-mailem nebo dopisem. Podle platných zákonů v tom případě můžete ukončit smlouvu bez jakékoli sankce. Víc se dozvíte na stránkách o cenách energií.  
  Pokud jste dostali fakturu a nelíbí se vám cena, kterou jste na ní našli, zkuste si novou cenu spočítat v naší kalkulačce nebo se nám ozvěte na info@eon.cz.  
 • Nesouhlasíte s dalším prodloužením smlouvy
  Pokud vám pošleme dopis nebo e-mail s informací, že vaši smlouvu automaticky prodlužujeme na další období, a vy s podmínkami prodloužení nesouhlasíte, můžete smlouvu bez sankce ukončit. Novou cenovou nabídku si můžete spočítat v naší kalkulačce, nebo se nám rovnou ozvěte.

Ukončení smlouvy při přechodu k jinému dodavateli probíhá ve všech případech stejně

Pokud už v odběrném místě vůbec nechcete odebírat elektřinu nebo plyn, pošlete nám prosím vyplněnou Žádost o ukončení smlouvy. My váš odběr následně ukončíme a zařídíme u distributora odmontování měřidla.    


 1. Žádost si uložte do svého počítače.   
 2. Formulář vyplňte, vytiskněte a podepište. Jako důvod pro ukončení zvolte možnost „Změna dodavatele“. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, podívejte se na vyplněný vzor. 
 3. Dokument nascanujte nebo vyfoťte a pošlete nám ho na eon-obchodnik@eon.cz. Dejte si jen prosím pozor na kvalitu snímku, abychom všechny údaje bez problémů přečetli.  
 4. Jakmile vaši žádost zpracujeme, e-mailem vám dáme vědět, jestli výpověď můžeme přijmout.  

Potřebné dokumenty

Co byste při změně dodavatele neměli přehlédnout

Nikdy nejde jen o cenu 
Na trhu je stále řada nepoctivých obchodníků, kteří slibují nízkou cenu, ale smlouva s nimi má řadu háčků a nevýhod. Jak jim nenaletět, se dozvíte tady
Výpovědní lhůta  
Pokud si nejste jistí, jakou výpovědní lhůtu máte sjednanou, zjistíte to přímo ve své smlouvě. Naše smlouvy se během času mění, ale vždycky byste tuto informaci měli najít v sekci Podmínky sdružených služeb dodávky elektřiny.    
Poplatek za odchod během doby fixace  
Pokud máte fixovaný produkt a jeho fixace zatím neskončila, kvůli předčasnému odchodu budete muset zaplatit smluvní pokutu. Její výše se liší podle toho, kdy jste s námi smlouvu uzavřeli. U starších smluv jde o částku ve výši 5 500 Kč, u novějších smluv se pokuta vypočítá podle doby, o kterou si smlouvu zkracujete. Přesně to zjistíte ve své smlouvě.

Pomohly vám informace na této stránce?

To důležité vyřešíte online