K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNejoblíbenější články v této kategorii

 • Jaké výhody má CNG (stlačený zemní plyn)?

  Je levný, kvalitní, bezpečný a perspektivní. Zemní plyn vznikal podobně jako ropa, hluboko v zemi přeměnou rostlinných zbytků a živočišných těl. Ale ve svojí původní podobě postrádá vůni, barvu a pevný tvar, takže můžeme provést kompresi. Poměrně hodně energie vtěsnáme do menšího objemu, a tím získáme stlačený zemní plyn - anglicky compressed natural gas, zkráceně CNG. Komprimované fosilní palivo využijí především automobilisté, aby jezdili levněji, ekologičtěji a bezpečněji.

  35
  Více
 • Vyplatí se elektromobil?

  Jezdí tiše a přitom nevypouští žádné škodlivé emise. Elektromobil poslouží jako dopravní prostředek a zároveň elegantní symbol pokrokového životního stylu. Mnoho řidičů však odrazuje vysokou pořizovací cenou a omezeným dojezdem. 

  37
  Více
 • Jak poznám dobré elektrokolo?

  Ucítíte pod sebou pohodlné sedlo a pevné pedály. Elektrický pohon vám pomůže se šlapáním, baterie vydrží dostatečně dlouhé úseky cesty a taky všechny ostatní součástky spolehlivě splní svoje funkce. Dobré elektrokolo vyhoví vašim osobním požadavkům, které rozhodují při výběru správného stroje.

  36
  Více
 • Která auta na CNG jsou nejvyhledávanější?

  Všechna plní funkci dopravního prostředku. Ale auta na CNG nesrovnávejme jenom podle velikosti úložného prostoru, spotřeby plynu, maximální dojezdové vzdálenosti a rychlosti. Každý máme svoje individuální estetické cítění, a proto zohledněme design, barvu, případně množství vypouštěných emisí a značku. V následujícím žebříčku najdete auta na CNG, jejichž názvy zadávají obyvatelé České republiky do internetových vyhledávačů nejčastěji. Svého osobního favorita nechť najde každý sám.

  28
  Více
 • Mapa: Kde najdete nejbližší CNG stanice?

  Plniček CNG je v ČR stále víc. Přinášíme vám přehled měst, ve kterých je možné CNG doplnit.

  26
  Více
 • Jaká je aktuální a budoucí cena CNG?

  Mezi motorovými palivy najdeme důkaz, že ekologická alternativa může šetřit přírodu a zároveň peníze spotřebitelů. Stlačený zemní plyn (CNG) vychází při automobilové dopravě levněji než benzín, nafta nebo LPG. Ale raději proberme dlouhodobější trendy! Současná cena CNG kolísá okolo 26 Kč/kg, respektive 19 Kč/m³, a v dohledné době pravděpodobně výrazně nestoupne. Pro srovnání uveďme ekvivalenty: 1 kg CNG = 1,4 litru benzínu, 1 m3 CNG = 1 litr benzínu. 
   

  28
  Více
 • Které elektromobily jsou nejvyhledávanější?

  Nissan, Volkswagen, Tesla, BMW, Renault a Peugeot. Japonské, americké a evropské značky dominují mezi elektromobily, které obyvatelé České republiky hledají prostřednictvím internetu. Nacházíme široké spektrum cenových nabídek a parametrů.

  20
  Více
 • Jaké (ne)výhody má elektroskútr?

  Dokonale elegantní dopravní prostředek nevypouští do vzduchu škodlivé emise a nesmrdí. Elektroskútr navíc dosahuje vysoké rychlosti, aniž byste museli šlapat a jízda přitom stojí poměrně málo peněz. Problém nastává, pokud nemáte patřičný řidičský průkaz nebo vybijete baterii daleko od elektrické zásuvky.

  22
  Více
 • Jak funguje auto na plyn (CNG)?

  Spojte tradici spalovacích motorů s moderními ekologickými standardy, a dostanete levný dopravní prostředek! Stlačený zemní plyn (CNG) je vlastně zkomprimovanou chemickou směsí, která vznikala miliony let hluboko v zemi, přeměnou rostlinných a živočišných zbytků. Auto na CNG používá spalovací motor, ve kterém za vysokých teplot uvolňuje a zužitkovává právě energii pravěkých organismů. Princip je tedy podobný jako ve vozidlech poháněných benzínem a naftou. Ovšem auto na plyn vychází většinou levněji a vypouští do vzduchu méně škodlivin. 

  23
  Více

Zeptejte se nás

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Odborní garanti E.ON Rádce

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*