E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co jsou a co umí chytré žárovky?

  • Jedná se o LED žárovky s možností ovládání telefonem nebo tabletem na dálku.
  • Chytré žárovky plní více funkcí najednou - kromě svícení v různých barvách a různé intenzitě, mohou provonět byt nebo si přes ně lze pouštět hudbu.
  • Čím více toho chytré žárovky umí, tím vyšší je jejich pořizovací cena.

Jako chytrá žárovka se označuje LED žárovka doplněná elektronikou, která zajišťuje bezdrátovou komunikaci a další funkce. Chytrou žárovku tak můžete snadno ovládat na dálku – obvykle je možné dálkově ovládat kromě spínání také jas nebo barvu světla.

K chytrým žárovkám výrobci zpravidla dodávají ovládací aplikaci pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS. Chytrá žárovka může také reagovat na pokyny dalších aplikací v počítači, tabletu či mobilním telefonu. Technicky zdatnější uživatelé propojují chytré žárovky třeba s čidly na hlídání kvality vzduchu v interiéru. Žárovka vás třeba změnou barvy upozorní, že máte vyvětrat.

Díky LED technologii nabízí chytré žárovky dlouhou životnost a mají nízkou spotřebu elektrické energie. Lze je umístit do stolní i volně stojící lampy nebo lustru.

Na českém trhu jsou k dispozici například žárovky značky Philips. Model Hue disponuje klasickou objímkou E27, což usnadňuje instalaci. Další dostupnou značkou je například Awox. Žárovka Aromalight Color umí pracovat s vůní i barvou. Cena chytrých žárovek se pohybují v rozmezí od 500 do 5 000 korun.

TIP

Svoji hodnotu má spotřeba, ale také úspora. S elektřinou od nás můžete za dva roky ušetřit                  až 11 756 Kč. Podívejte se jak.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.