Co jsou a co umí chytré vypínače

  1. Chytrý vypínač vám umožní vypnutí a zapnutí světel, změnu jejich intenzity i barvy. To vše na dálku.
  2. Po pořízení chytrého vypínače v sadě se speciálními žárovkami, můstkem (bridge) a mobilní aplikací je možné propojení s termostatem, čidly a dalšími.

Proč je to důležité 

Chytré vypínače uvítáte, když se vám po náročném dni už nechce vstávat z postele, abyste zhasli světlo. Nebo si v koupelně vzpomenete, že jste v ložnici nezapnuli topení. Také ovšem, máte-li děti, které potřebují k usnutí tlumené světlo. Jedná se prostě o vypínač, který nabídne i další funkce a možnosti ovládání.

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Co je dobré vědět 

  • Chytré vypínače fungují podobně jako dálkové ovladače. Světla můžete ovládat každé zvlášť nebo v rámci celé místnosti. Je tady též možnost propojení s aplikacemi třetích stran pro ještě více funkcí.
  • Některé z funkcí dokážou například simulovat svíčku či plameny v krbu. Jiné zařídí blikání světel do rytmu, jako byste byli v tanečním klubu. Žárovky pak mohou měnit barvy při sledování filmu, a to podle toho, jaká se v nich zrovna odehrává scéna.
  • Co se týče doplňků, můžete si pořídit třeba pohybový senzor nebo stmívač. Díky němu lze přednastavit úroveň jasu světla a nalepit bezdrátový vypínač například na pelest postele. Vaše děti tak budou mít ovládání tlumeného světla vždy po ruce.
  • Pokud chcete využívat všech možností chytrých vypínačů, je dobré pořídit si speciální sadu se žárovkami a takzvaným můstkem (bridge). Ten se stará o ovládání připojených světel na dálku pomocí internetu. Můstek je totiž obvykle připojen k vaší domácí Wi-Fi síti.

IFTT

IFTTT (If This Then That) jsou služby na internetu. Ty umožňují jednoduché programování různých prvků chytré domácnosti na základě podmínek „jestliže je splněno tohle, udělej tamto“. Pokud jste více technicky zdatní, můžete si tak propojit chytrý vypínač s dalšími zařízeními ve vaší domácnosti, jako je termostat, čidla, chytré zásuvky a další. Můžete si pak například nastavit, aby žárovky při příchodu e‑mailu blikaly, rozsvítily se při otevření dveří nebo změnily barvu podle venkovního počasí. Můžete si díky nim i zapnout kávovar, hudbu a roztáhnout žaluzie, a to vše z pohodlí postele.

Mohlo by vás také zajímat:

Jak se měří spotřeba tepla
Měření spotřeby tepla není tak jednoduché jako u spotřeby elektřiny nebo plynu. Je to však důležité pro rozúčtování nákladů na vytápění v bytových domech.  
Víc najdete tady
Co je to wattmetr a k čemu vám bude doma dobrý
Pomocí wattmetru snadno změříte spotřebu elektrické energie u různých domácích spotřebičů.
Víc najdete tady
Co všechno můžu ovládat v rámci chytré domácnosti
Do chytré domácnosti může být zapojena celá řada domácího vybavení.
Víc najdete tady