K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNejoblíbenější články v této kategorii

 • Jaké jsou nejčastější chyby při třídění odpadu?

  - V Česku už odpad třídíme docela poctivě, většina z nás však v třídění drobně chybuje. 
  - Několikrát recyklovaný papír už dále použít nelze, patří proto do směsného odpadu.
  - Do směsného dopadu je nutné ukládat také silně znečištěný papír – třeba použité krabice od pizzy.
  - Pozor na zrcadla. Patří do směsného odpadu.
  - Polystyren a termokrabičky vždy patří do žlutého kontejneru na plasty.
  - Použité baterie jsou toxický odpad a patří speciálních kontejnerů.
  - Kelímek od „kávy s sebou“ je složen z několika materiálů. Plastové víčko lze recyklovat, samotný kelímek většinou nikoli.

  777
  Více
 • Jak může ekologie šetřit peníze?

  Ekologie jakožto věda vlastně peníze nešetří, nýbrž studuje vztahy mezi organismy a jejich životním prostředím. Ovšem v přeneseném a zlidovělém slova smyslu pomáhá například ke svědomitějšímu odpadovému hospodářství, a tím pádem také k lepším obecním rozpočtům. Ekologické jsou v konečném důsledku také úspory energií. Ekologie tedy pomáhá lidem šetřit peníze. 

  26
  Více
 • Kolik peněz a energie ušetří třídění odpadu?

  Recyklování a ochrana životního prostředí jsou celospolečenskými tématy. Třídění odpadu zachraňuje například stromy a umožňuje produkci nových výrobků z použitých materiálů. Jak ale ovlivňuje finanční rozpočty? Ušetříme díky němu za energie? Naše výdaje zahrnují poměrně nízký poplatek za popelnice, který většinou činí 500 až 1 000 Kč na osobu za rok. Okamžitý individuální užitek zřejmě nepocítíme, zato v národním měřítku jsou výhody třídění odpadu značné.

  25
  Více
 • Za co se platí ekologická daň?

  Stát a územní samosprávné celky vybírají poplatky, které dostaly lidové označení ekologická daň. Nejde o právní termín, označují se takto různé poplatky pro firmy či domácnosti u těch činností, které jsou nějak spojené se zátěží pro životní prostředí. Kde všude se s "ekologickou daní" setkáte? 

  22
  Více
 • Co je bioodpad?

  Bioodpad je biologicky rozložitelný odpad.

  19
  Více
 • Jaké služby poskytuje sběrný dvůr a sběrna?

  Předměty, které nepatří do směsného odpadu, přijme sběrný dvůr, který bývá provozovaný většinou obcí, aby místním obyvatelům pomáhal od různých odpadů. Vybrané suroviny prakticky od kohokoli vykupuje sběrna, provozovaná zpravidla soukromou firmou.   

  15
  Více
 • Jak založit vlastní kompost?

  Takzvaný bioodpad můžeme vyhodit do speciální veřejné popelnice hnědé barvy. Nebo ještě lépe založit vlastní kompost a zadarmo tak získat kvalitní hnojivo. Ideální podmínky najdeme na zahradě. Ale také v bytových domech lehce využijete malý domácí, případně větší komunitní kompostér

  13
  Více
 • Jak dělíme odpady?

  V České republice ročně vyprodukujme skoro 5 milionů tun komunálního odpadu, jejž aktuálně třídí asi 72 % obyvatel. Třídění odpadů je snazší než kdykoli dříve díky velkému počtu barevných kontejnerů, kterých máme v tuzemsku zhruba 260 000. Jaký odpad třídit a kam?

  7
  Více
 • Ekologická likvidace vozidel - cena?

  V dnešní době už se nabízí možnost ekologické likvidace vozidel. Cena záleží na stáří koupeného automobilu, výfukových plynech a celkovém přístupu řidiče.

  5
  Více

Zeptejte se nás

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Odborní garanti E.ON Rádce

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*