U E.ONu jste v bezpečí, slíbené ceny držíme

  1. Pokud jste v současnosti zákazníkem E.ONu a máte fixovanou cenu, jste pro příští období úplně v bezpečí. Jako spolehlivý dodavatel pro vás máme elektřinu nakoupenou a dodržíme dohodnuté ceny.  
  2. Sjednání fixních cen energií přináší výhody právě teď, kdy velkoobchodní ceny rostou.  
  3. Spolehlivý dodavatel nakupuje energie zodpovědně a dopředu. Právě proto může zákazníkům dohodnutou cenu garantovat i ve chvílích, kdy se ceny na světových burzách zvyšují. 

Proč je to důležité 

Velkoobchodní ceny energií na burzách jsou v poslední době velmi vysoké. Toto dění v dlouhodobějším horizontu ovlivňuje i ceny, za které dodavatelé elektřinu prodávají koncovým zákazníkům.  

Fixace cen umožňuje lidem odebírat elektřinu za předem dohodnutou částku, ať už se na burzách děje cokoliv. S dodavatelem totiž uzavřete smlouvu na dobu určitou – třeba na dva nebo tři roky – s tím, že máte smluvně garantovanou cenu energií po celé toto období

Co je dobré vědět 

  • Spolehlivý dodavatel elektřinu nakupuje na burze dostatečným předstihem. Díky tomu může svým zákazníkům nabídnout tarify s fixní cenou, kterou po domluvené období garantuje.
  • Naopak dodavatel, který je ochotný pracovat s mnohem vyšší mírou rizika, nenakupuje energii dostatečně dopředu a spekuluje na cenu. Proto stálou cenu energií zákazníkům skutečně garantovat nemůže.
  • Ve chvíli, kdy ceny na velkoobchodních trzích rostou, takový dodavatel elektřinu skokově zdražuje nebo smlouvy lidem vypovídá. Od podobného chování některých konkurentů se v E.ONu distancujeme.  
  • Pokud s tímto dodavatelem energií uzavřete smlouvu na dobu neurčitou, může vám energie kdykoli zdražit. Do podobné situace se můžete dostat i v případě, že váš dodavatel fixaci ceny sice slibuje, ale energie nemá nakoupené dopředu

Naši zákazníci se takových situací obávat nemusejí. Díky fixaci a nákupu energií dopředu u nás máte smluvně zajištěnou cenu za energie, a nemusí vás proto tolik trápit její zdražování

Na nás se můžete opravdu spolehnout

Pokud s námi máte sjednanou fixní cenu, můžete si být jistí, že proti růstu cen jste spolehlivě zabezpečení. Energie nakupujeme dostatečně dopředu, abychom vám mohli ceny garantovat po celé dohodnuté období.

Mohlo by vás také zajímat:

Odchodem ze zastropovaného ceníku výrazně ušetříte
Cenový strop měl své opodstatnění, ale teď už jsou částky, které většina domácností za energie platí, daleko pod ním. Kupříkladu my v E.ONu jsme letos totiž zlevňovali elektřinu i plyn hned dvakrát. 
Víc najdete tady
Jak se převádí kWh na MWh
Kilowatthodina (kWh) a megawatthodina (MWh) jsou jednotky energie. Mimo jiné se v nich uvádí spotřeba elektřiny.
Víc najdete tady
Plyn a kilowatthodiny: Jak se převádí m³ na kWh a MWh?
Možná vám přijde zvláštní, že se plyn účtuje v kilowatthodinách, ale plynoměr vám jeho spotřebu naměří v metrech krychlových.
Víc najdete tady