E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak funguje čerpací stanice CNG?

Automobil Emise Plyn Veřejný sektor

  • Pohodlné čerpání stlačeného zemního plynu (CNG) umožňuje platba CNG kartou, kterou si lze nechat vystavit zdarma.
  • Čerpací stanice CNG jinak fungují stejně jako benzínky, tedy samoobslužně. Nádrž naplníte za několik málo minut. 

RADA

Auta na plyn jsou cenově dostupná. Získejte slevu až 36 % na nový vůz značky Fiat nebo Iveco

Stavba čerpací stanice CNG krok za krokem

Zvědavější řidiči a řidičky možná chtějí vědět více, třeba jak jsme zdvojnásobili výkon čerpací stanice CNG, která stojí na brněnské Kaštanové ulici. Celý proces rekonstrukce popíšeme v 7 krocích.

  1. Nejdříve necháváme zákazníky, aby vyprázdnili stávající zásobníky čerpací stanice CNG. Potom demontujeme plynové a elektrické části kompresorové jednotky.
  2. Přijíždí jeřáb a vozidlo pro přepravu nadměrného nákladu, aby vyzvedly a převezly dosavadní kontejner na jeho nové působiště. Mezitím dokončujeme elektroinstalaci.
  3. Jeřábník pokládá nový - větší zásobník čerpací stanice CNG. Musejí lícovat všechny otvory pro průchod elektrických kabelů a plynových přívodů, umístěných v podlaze kontejneru.
  4. Připojujeme elektrorozvaděč a dokončujeme montáž plynové části nové technologie, kterou zároveň propojujeme s externím zásobníkem. Na střeše instalujeme hromosvod a chlazení.
  5. Čerpací stanice CNG konečně dostává svoji „šťávu“. Novou technologii totiž propojujeme s přívodem plynu.
  6. Za přítomnosti odpovědného pracovníka Technické inspekce České republiky (TIČR) kompletně kontrolujeme zařízení. Probíhají revize, jsou vystaveny potřebné certifikáty.
  7. Dokončujeme tlakové zkoušky rozvodu plynu, dostáváme další souhlasné stanovisko TIČR a opět zprovozňujeme čerpací stanici CNG.
TIP

Specializovaná kalkulačka vám spočítá ekonomickou výhodnost a ekologickou šetrnost stlačeného zemního plynu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.