E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak funguje čerpací stanice CNG?

Automobil Emise Plyn Veřejný sektor
  • Pohodlné čerpání stlačeného zemního plynu (CNG) umožňuje platba CNG kartou, kterou si lze nechat vystavit zdarma.
  • Čerpací stanice CNG jinak fungují stejně jako benzínky, tedy samoobslužně. Nádrž naplníte za několik málo minut. 

Stavba čerpací stanice CNG krok za krokem

Zvědavější řidiči a řidičky možná chtějí vědět více, třeba jak jsme zdvojnásobili výkon čerpací stanice CNG, která stojí na brněnské Kaštanové ulici. Celý proces rekonstrukce popíšeme v 7 krocích.

  1. Nejdříve necháváme zákazníky, aby vyprázdnili stávající zásobníky čerpací stanice CNG. Potom demontujeme plynové a elektrické části kompresorové jednotky.
  2. Přijíždí jeřáb a vozidlo pro přepravu nadměrného nákladu, aby vyzvedly a převezly dosavadní kontejner na jeho nové působiště. Mezitím dokončujeme elektroinstalaci.
  3. Jeřábník pokládá nový - větší zásobník čerpací stanice CNG. Musejí lícovat všechny otvory pro průchod elektrických kabelů a plynových přívodů, umístěných v podlaze kontejneru.
  4. Připojujeme elektrorozvaděč a dokončujeme montáž plynové části nové technologie, kterou zároveň propojujeme s externím zásobníkem. Na střeše instalujeme hromosvod a chlazení.
  5. Čerpací stanice CNG konečně dostává svoji „šťávu“. Novou technologii totiž propojujeme s přívodem plynu.
  6. Za přítomnosti odpovědného pracovníka Technické inspekce České republiky (TIČR) kompletně kontrolujeme zařízení. Probíhají revize, jsou vystaveny potřebné certifikáty.
  7. Dokončujeme tlakové zkoušky rozvodu plynu, dostáváme další souhlasné stanovisko TIČR a opět zprovozňujeme čerpací stanici CNG.

Víte, že když budete jezdit na CNG, ušetříte až 50 % nákladů na provoz auta? Přesnou úsporu oproti benzínu nebo naftě si spočítejte v naší speciální kalkulačce.